Chabr (TOP 09): Praha si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení

01.07.2019 8:36 | Zprávy
autor: PV

Vedení hlavního města si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení s návrhem dalšího rozvoje. Město zároveň nechá udělat soupis všech sloupů. Novinářům to řekl radní Jan Chabr.

Chabr (TOP 09): Praha si nechá vypracovat koncepci veřejného osvětlení
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Materiál vyjde na několik milionů korun, v Praze je asi 135.000 lamp. O veřejné osvětlení se stará městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP), která studii rozvoje osvětlení nechá vypracovat. Správu osvětlení v minulosti provázely potíže.

Koncepce se bude skládat z několika částí, pro každou z nich vzejde ze soutěže dodavatel. Dokument bude mít mimo jiné architektonicko-urbanistickou část, část týkající se technického stavu a vývoje nebo ekologie. Analýza současného stavu osvětlení vyjde na asi 1,64 milionu korun a samotná koncepce na 1,9 milionu. Zhruba šest milionů bude stát poskytnutí prostorů dodavatelům pro správu datových výstupů a z této částky budou placeny rovněž přístupy do vybraných databází.

Chabr uvedl, že město plánuje modernizaci kabelů mezi sloupy veřejného osvětlení. V budoucnu budou schopny vést vysoké napětí, což umožní u sloupů budovat nabíjecí stanice pro elektromobily. "Součástí koncepce bude příprava stožárů na případnou elektromobilitu, kdy plánujeme nahradit staré místy hliníkové kabely," řekl Chabr. Nabíjecích lamp by mohly prý být čtyři tisíce. První pilotní projekt bude na Vinohradech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…