Chabr (TOP 09): Vězeňská cela pro neposlušné politiky?

14.02.2023 20:33 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k směně nemovitého majetku mezi Prahou a státem

Chabr (TOP 09): Vězeňská cela pro neposlušné politiky?
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Na majetkovém výboru byly novými pražskými zastupiteli potvrzeny majetkové směny mezi Prahou a státem, kdy Praha získá do svého vlastnictví i prázdný objekt Hybernské 2 naproti České národní bance. Vězení v něm ovšem neplánujeme, přestože cely v něm jsou.

Dům byl původně postaven jako pojišťovna, po roce 1948 v něm sídlilo ministerstvo vnitra, proto ty zbytky po cele. Poslední dekádu je prázdný, a proto jsem rád, že by měl nyní posloužit pražskému školství. O dalších objektech jsem již informoval - stát zcelí vlastnictví Bulovky, aby ji mohl důstojně rekonstruovat, ale také např. Faustův dům pro potřeby rozvoje Všeobecné fakultní nemocnice.

Městu naopak poputuje dále zámek Veleslavín, Karlínská kasárna nebo třeba pozemky pro rozšíření základních a mateřských škol, ale také zahrádkářská osada na Balkáně či Sokol v Riegrových sadech. Zkrátka majetek, který smysluplně využijeme pro zlepšení života v Praze.

reklama

autor: PV

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

18:09 Hejtman Grolich: Musíme se připravit a adaptovat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke globální krizi.