Chalánková (TOP 09): Výstavba úřadu práce v Jeseníku

02.07.2013 17:13

Jitka Chalánková řešila záměr výstavby úřadu práce v Jeseníku přímo v regionu.

Chalánková (TOP 09): Výstavba úřadu práce v Jeseníku
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková

Problematika výstavby nové budovy nebo ponechání stávajícícho stavu v souvislosti s úřadem práce zavedla poslankyni Jitku Chalánkovou v doprovodu emeritního senátora Adolfa Jílka v červnu do Jeseníku, kde se setkala s předsedou okresní hospodářské komory Bořivojem Minářem, starostkou města Marií Fomiczewovou a místostarostou Liborem Halasem.
 
Podnět pro setkání dala paní poslankyně Chalánková po tom, co obdržela stanovisko Okresní hospodářské komory Jeseník (OHK Jeseník) k záměru Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) postavit nové sídlo ÚP a OSSZ v Jeseníku. OHK Jeseník vyjádřila nesouhlas s realizací výše uvedeného záměru, a to hned z několika důvodů. „Snahu o výstavbu nového sídla považuje OHK Jeseník za zbytečné a bezprecedentní plýtvání veřejnými prostředky,“ píše v závěru dopisu Ing. Bořivoj Minář.
 
V současnosti úřad práce využívá prostory na ulici Karla Čapka patřící městu spolu s okresní správou sociálního zabezpečení. Jitka Chalánková si pozorně vyslechla názory hospodářské komory i nejvyšších představitelů města. Během debaty se objevilo několik variant možného řešení, nakonec se všichni zúčastnění dohodli na dalším konkrétním postupu, jak tento „gordický uzel“ rozetnout. 
 
Poslankyně Jitka Chalánková po tomto jednání požádala ministryni práce a sociálních věcí Ludmilu Müllerovou o zastavení záměru výstavby nové budovy Úřadu práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům

16:35 Gajdůšková (ČSSD): Je klíčové, aby se Sněmovna sešla k důležitým sociálním zákonům

Česká strana sociálně demokratická prosazuje, aby ještě do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny zá…