Chalupa (ANO): Ochrana měkkých cílů - jen fráze, nebo skutečná ochota se problematikou zabývat?

03.02.2019 8:37 | Zprávy
autor: PV

Vím proč, vím co, vím jak a dokonce vím s kým...

Chalupa (ANO): Ochrana měkkých cílů - jen fráze, nebo skutečná ochota se problematikou zabývat?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Takzvaný měkký cíl – to jsme my, neozbrojení občané (legální držitelé zbraní, kteří své zbraně nemají/nemohou mít ihned po ruce), jsou to naše děti, školy, školky a celá řada institucí nevybavená státní či soukromou ochrankou.

Naprosto souhlasím s konstatováním pana Lumíra Němce: "Jediný způsob, jak se efektivně bránit teroristickým útokům na měkké cíle, je převzít odpovědnost za svou bezpečnost do vlastních rukou."

Ale už se cítím trapně tím neustálým opakováním základního předpokladu takové schopnosti národa (viz Izrael). A ten je podmíněn tím, že každý psychicky a fyzicky způsobilý občan České republiky bude vědět:

  • proč je a chce být občanem České republiky
  • bude vědět a akceptovat své přirozené i předepsané povinnosti
  • co největší počet občanů bude v hlavě i v srdci pociťovat to, čemu se říká "vlastenectví"
  • každý občan bude péčí státu vybaven dostatečným objemem moderních informací, znalostmi a praktickými dovedností, které mu umožní chránit své zdraví a život, zdraví a život jiných občanů, schopnost zajistit svou vlastní kybernetickou bezpečnost, schopnost kriticky myslet a analyzovat informace atd.

A v neposlední řadě vzít do ruky třeba i zbraň (v případě střelné ji umět nabít, vystřelit a ošetřiti) a tím aktivně chránit svou fyzickou existenci proti agresi a fyzickou existenci svých spoluobčanů.

Znamená to schopnost a ochotu se podrobit disciplíně a velení, být v co nejlepší fyzické kondici atp. atp.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…