Chalupa (ANO): Profesor Přibáň vyzývá k obraně české Ústavy. Ona je ohrožena?

03.02.2018 9:27

Jiří Přibáň, právní filosof působící ve Velké Británii, má za to, že český stranický politický systém se v podstatě zhroutil... Opravdu?! To opravdu myslí pan profesor vážně?!

Chalupa (ANO): Profesor Přibáň vyzývá k obraně české Ústavy. Ona je ohrožena?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Promiňte pane profesore, při vší úctě k Vašemu vědeckému titulu, a jak říkal pan Burian "při Vašem vzdělání" - jedna věc jsou teorie a jedna věc je tzv. vůle lidu (nic?), respektive co takhle, při vší úctě k vědeckým teoriím, respektovat lid?

Můžete prosím exaktně a srovnávacím způsobem definovat pojem "populista" či "populistické" v nezpochybnitelné demokratické soutěži politických skupin či individuálních politiků?Je podle Vás ČR demokratickou či totalitní společností? Co je to podle Vás, "při Vašem vzdělání", jak též říkával pan Burian, "populismus" v demokratické společnosti (soutěži) a kolik forem demokracie - pro mne tedy vždy jen a pouze projev vůle lidu - vlastně uznáváte a jako formu demokracie, a z jakých objektivních důvodů, neuznáváte? Prosím poučte mne, 57-letého občana ČR, bývalého vojáka z povolání, ex-poslance za Hnutí ANO 2011 atd. (Jen Vás upozorním, že jsem svého času uhájil své názory i proti řadě kolegů z tzv. "rodné strany" a v politických vědách jsem byl se skřípěním zubů řady nadřízených uznán jako výtečník).

Omlouvám se, ale po všem co jsem zažil od 15-ti let - v armádě a později od roku 1990 v běžném civilním životě, a čeho jsem jako občan a rodič svědkem v poslední době, jsem celkem háklivý na jakékoliv demagogie a manipulace. Dovolím si poznamenat, laicky - neboť mým původním oborem jsou zbraně hromadného ničení = "zbraně posledního soudu"  (organická a anorganická chemie a jaderná fyzika) + civilní obrana a ochrana před jejich účinky - že z mého pohledu byla a je od dob starořeckých Atén demokracie jen jedna a všechny ostatní vědecky (následně) uměle formulované klony demokracie jsou již jen politickým umělým nástrojem těch, kterým nevyhovuje základní parametr podstaty DEMOKRACIE a tím je - dle mého názoru - jen a pouze vůle lidu. VŮLE LIDU, pane profesore... Asi byste se s tím měl smířit (ale nechci Vás v žádném případě poučovat).

Převzato z profilu.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti):  Řízení grantové komise pro sport jsou nyní transparentnější

15:06 Šimral (Piráti): Řízení grantové komise pro sport jsou nyní transparentnější

V uplynulých měsících byla přijata zásadní protikorupční opatření při rozdělování dotací hl. m. Prah…