Charvát (ANO): Náročná rekonstrukce je hotová, děkuji za trpělivost

24.12.2015 16:16

Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout. Náročná rekonstrukce ulice Gorkého je hotová a od tohoto týdne také zkolaudovaná. Slavnostního otevření opraveného úseku se v úterý zúčastnili také primátor Pardubic Martin Charvát a starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda.

Charvát (ANO): Náročná rekonstrukce je hotová, děkuji za trpělivost
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)
reklama

„Jsem velmi rád, že stavba, kterou zkomplikovaly neočekávané problémy, mohla být dnes znovu uvedena do provozu. Děkuji tímto za trpělivost i shovívavost všem občanům i řidičům, kteří se kvůli rozsáhlé rekonstrukci Gorkého ulice potýkali s řadou uzavírek a dalších dopravních omezení,“ řekl po slavnostním otevření nově opravené silnice primátor Martin Charvát.

Během čtyř měsíců se silnice dočkala nejen nového povrchu, ale vybudovány byly také parkovací pásy, chodníky a zastávky MHD. „Nechybí samozřejmě ani přechody pro chodce nebo bezbariérové prvky pro handicapované. Zbrusu nové je také veřejné osvětlení, instalovaly se moderní lavičky a prostor oživila i nová zeleň,“ přiblížil starosta Jiří Rejda.

Město by mělo získat dotaci z prostředků Evropské unie

Celkové náklady na rekonstrukci Gorkého ulice čítají necelých 19 milionů korun, z toho by mělo město získat z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu dotaci ve výši 13,5 milionu korun.

Revitalizovaný prostor ulice Gorkého od křižovatky s ulicí Čs. armády po ulici Jana Palacha, včetně prostranství před kulturním domem na Dukle, patří do Integrovaného plánu Dukla Višňovka, který je zaměřen na revitalizaci dvou nejstarších pardubických sídlišť. Město jeho prostřednictvím od roku 2010 získalo z evropských fondů již více než 220 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

22:41 Třešňák (Piráti): České lázeňství je ve vážném ohrožení

Opatření proti epidemii koronaviru dopadla i na české lázně, jejichž provoz se téměř ze dne na den z…