Chmelík (TOP 09): Povstane nový Babiš?

24.12.2020 6:37 | Zprávy
autor: PV

Jak naznačují výsledky průzkumů veřejného mínění, jsme na začátku konce naší, v současné době, nejsilnější politické strany.

Chmelík (TOP 09): Povstane nový Babiš?
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Zdá se, že jízda na steroidech ekonomického růstu a oslovení voličů, kteří ze začátku věřili, aby nakonec z doufání přešli k zoufalství, již nadobro končí.

Jediným výsledkem vlády jedné strany (ČSSD nepočítám, protože ta byla ve vládě jenom proto, aby dokázala sanovat z peněz státu svůj vlastní problém Altner) je zbídačená země s podkopanou vírou v právo a spravedlnost.

Nedokázali jsme, jako pravicové strany, hned v začátku pochopit a přečíst model, který nám Andrej Babiš naservíroval ke konzumaci a naší nadějí bylo, že podnikatel v čele vlády (byť s ohromným střetem zájmů) bude stát řídit ku prosperitě a růstu. Nedokázali jsme vůbec pochopit, co je ideovým cílem hnutí ANO a ve chvíli kdy jsme prozřeli, již bylo pozdě.

Nedokázali jsme pochopit, že založením pravičák bude dělat totální levicovou politiku, že místo na řízení státu se bude nadále věnovat především řízení svého byznysu a podrobovat této činnosti práci úředníků a dokonce i ministrů.

V tomto ohledu předvídání jsme politicky zklamali a nedokázali jsme správně odhadnout čeho všeho je současný premiér schopen pro zachování moci a pro zvyšování profitu svého podnikatelského impéria (snad jedině Miroslav Kalousek dokázal předvídat a byl za to po zásluze potrestán odklonem popularity a naší kritikou svého antibabišismu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Kdysi se tomu říkalo kolaborace

23:08 Rédová (Stačilo!): Kdysi se tomu říkalo kolaborace

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na tvrzení, že sudetští Němci chtějí pouze smíření