Chovanec (ČSSD): Debaty o lithiu se nebojíme, iniciujeme veřejnou diskuzi na půdě Senátu

09.10.2017 13:50 | Zprávy

ČSSD se veřejné diskuze o lithiu nebojí. Nechceme čekat na příští týden, kdy má mimořádně zasednout Poslanecká sněmovna, a celou věc chceme před očima veřejnosti a médií probrat už na středeční schůzi Senátu.

Chovanec (ČSSD): Debaty o lithiu se nebojíme, iniciujeme veřejnou diskuzi na půdě Senátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Na ní vyvrátíme veškerá lživá obvinění hnutí ANO, veřejnost tak dostane možnost dozvědět se, kdo je skutečným viníkem. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž žádný problém kolem lithia nezavinilo. Napravuje jen škody,  které ministr životního prostředí za hnutí ANO Richard Brabec napáchal.

Obviňováním ČSSD a ministra Havlíčka se pouze snaží vyvolat umělou kauzu, která má všechny jeho maléry zakrýt. Je smutné, že do toho tahá zájmy České republiky. Jeho vlastní ministr Brabec v dopise ministru Havlíčkovi z 26.9., tedy před dvěma týdny, uvedl: „Jsem toho názoru, že Memorandum je jedním ze správných kroků, otvírajících prostor ke spolupráci při těžbě lithiových rud, úpravě této suroviny i umístění zpracovatelských i finálních výrobních kapacit výhodných nejen pro zahraniční podnikatelské subjekty, ale i pro Českou republiku.“

ČSSD musí připomenout, že ten, kdo v celém příběhu od počátku hraje zásadní roli, je Ministerstvo životního prostředí, které od roku 2014 řídí ministr Brabec za hnutí ANO. Průzkumná povolení vydává ze zákona MŽP a pan Brabec, MPO žádná povolení nevydává!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Poslal jsem ministrům návod, jak vymáhat nezákonné dotace Agrofertu

21:32 Michálek (Piráti): Poslal jsem ministrům návod, jak vymáhat nezákonné dotace Agrofertu

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek zaslal premiérovi Petru Fialovi a ministrům Marku …