Chrudim: Odchycené nutrie najdou svůj azyl v záchranné stanici Pasíčka

15.04.2021 11:11 | Zprávy
autor: PV

Případ chrudimských nutrií, které na sebe připoutaly velkou pozornost veřejnosti i médií, má překvapivé rozuzlení. Dny škodlivého invazního druhu jsou v několika lokalitách Chrudimi sice sečteny, ale alespoň pro část zvířat, s nimiž se veřejnost bude jen nerada loučit, se našlo vlídnější řešení.

Chrudim: Odchycené nutrie najdou svůj azyl v záchranné stanici Pasíčka
Foto: chrudim.eu
Popisek: Chrudim

„K naší radosti a překvapení se pro část nutrií podařilo zajistit azyl v podobě umístění do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Boru u Skutče,“ říká chrudimský místostarosta Aleš Nunvář.

„Myšlenka odchytu a následného utracení z pochopitelných důvodů nenašla u části veřejnosti porozumění. Na řešení v podobě umístění do záchranné stanice má zásadní podíl občanská iniciativa v podobě místní milovnice přírody, které jejich osud nedal spát a na Pasíčka nás nasměrovala. Patří jí za to velký dík, rád jsem příslušné kontakty předal,“ říká starosta města František Pilný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zestátnění ČEZU

Myslíte, že zestátnění je dobrý nápad? Ukažte mi státní podnik, který prosperuje a funguje dobře. Jeden příklad za všechny – Česká pošta. Co když to po zestátnění dopadne s Čezem úplně stejně jako s poštou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Je třeba, abychom si přestali lhát

21:03 Ministr Havlíček: Je třeba, abychom si přestali lhát

Projev na 26. schůzi Senátu 17. června 2026 - odpověď na reakce senátorů k jednání Evropské rady 18.…