Chytrová (VV): Evropský poslanec je dnes nejenom silnější a důležitější legislativec než ten národní

25. 2. 2014 21:59

Co chci dělat v Evropském parlamentu.

Chytrová (VV): Evropský poslanec je dnes nejenom silnější a důležitější legislativec než ten národní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Simona Chytrová, kandidátka do Evropského parlamentu za VV
reklama

"Aby uspěla, žena musí být lepší než muž," řekla jednou zakladatelka Izraelského státu, pozdější premiérka a velká dáma Golda Meierová. Já se osobně snažím řídit tímto heslem celý život. Tím, že jsem si vzala za manžela filmového režiséra, jsem musela o to více dokázat, že jsem žena, která se nebojí ničeho. Dnes před vámi stojím nejenom jako herečka, ale též jako producentka, kostýmní výtvarnice a v neposlední řadě komunální politička.

Naše strany bohužel vidí evropský parlament trochu jako takovou garáž na staré a zprofanované politiky, které chce odměnit, ale též uklidit z české politické scény. Přitom evropský poslanec je dnes nejenom silnější a důležitější legislativec než ten národní, ale je také naším diplomatem v Evropě.

Osobně mám k evropským záležitostem velice blízko, léta pracovně spolupracuji s Italy a Francouzi. Domnívám se, ze právě díky znalostem řečí a těchto národů, bych mohla být úspěšnější vyjednavačkou, protože právě hlavní diskuze o budoucnosti EU se dějí mezi reprezentanty těchto států. Právě proto nechci býti druhořadá poslankyně z pomyslné východní Evropy, která si chodí jenom vyzvednou plat, ale chci být aktivní součástí legislativních a politických struktur parlamentu.

Nechci populisticky slibovat vystupování z EU, nebo slepě obhajovat, že EU je naše jediná spása.  Ale slibuji, že alfou a omegou mé politiky by měl být občan a jeho názor. Je fakt, že lidé dnes vidí evropskou unii velice skepticky, protože nevěří jejímu demokratickému fungovaní. Chci proto přiblížit EU českému občanovi, aby mohl rozhodovat on a ne bruselští technokrati. Vytvořím proto interaktivní webové stránky, kde budu audiovizuálně informovat občany o zákulisním
rozhodování v parlamentu, a na kterých se též bude moci každý vyjádřit, debatovat a navrhovat zákony. Chci také posílit využíváni občanských referend, jako jednu z hlavních zbraní občana proti nespravedlivým regulacím z Bruselu.

Nadále bych chtěla plně využít kompetencí evropského poslance v boji proti korupci. Velké národní strany jsou spojeny s kmotrovskými organizacemi, a tím pádem je v našem parlamentu nemožné něčeho dosáhnout. Přitom jako evropská poslankyně bych měla daleko větší nezávislost, kterou bych využila například k vytvoření parlamentní komise, která by měla za úkol dělat audity v ministerstvech národních vlád, se zaměřením hlavně na přidělování evropských dotací.

Náš kontinent prochází jednou z největších ekonomických krizí v historii, a hlavní obětí je pracovní trh. Proto bych se chtěla zaměřit na snižování platu evropských úředníků, které jsou zbytečně vysoké, a spíše vytvářet nová pracovní místa v krizových oblastech státu, které by byly financovány přímo Evropskou unií. Jednou z hlavních priorit by měla být rovněž  zaměstnanost handicapovaných, kteří reprezentuji 16 % evropské populace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Veciverejne.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSD: Centrum SVĚT bude předcházet problémům se zahraničními zaměstnanci

20:52 ČSSD: Centrum SVĚT bude předcházet problémům se zahraničními zaměstnanci

Mladá Boleslav má skoro 37 tisíc obyvatel, dalších 15 tisíc jsou cizinci. To přináší bezpečnostní, s…