Co lékaři odmítli: Celý návrh ministra Hegera

03.02.2011 14:52 | Zprávy

Otevřený dopis ministra zdravotnictví lékařům a příslib o úpravě poměrů ve zdravotnictví

Co lékaři odmítli: Celý návrh ministra Hegera

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

během posledních dnů a týdnů probíhala na Ministerstvu zdravotnictví intenzivní jednání s vrcholnými představiteli Lékařského odborového klubu a České lékařské komory. Cílem bylo zvrátit rozhodnutí nemocničních lékařů opustit své zaměstnání v rámci jejich výzvy „Děkujeme, odcházíme".

Je mi velice líto, že přes zahájení kroků na reformě zdravotnictví, přes úpravy systému vzdělávání lékařů, přes provedená protikorupční opatření a přes velkorysé návrhy MZ ČR na navýšení mezd lékařům nedošlo k nalezení kompromisu a k souhlasu odborářů s ukončením protestu. Vyčerpal jsem tak veškeré možnosti k řešení tohoto problému, ke kterým jsem měl od vlády mandát, a které by náš systém zdravotnictví finančně unesl. Jednání se zástupci Lékařského odborového klubu a České lékařské komory v tuto chvíli bohužel musím považovat za ukončená a uzavřená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Obrana státu není pouze soutěž o procentech HDP

9:15 Vích (SPD): Obrana státu není pouze soutěž o procentech HDP

Debata o obraně České republiky se v poslední době až nebezpečně zjednodušuje.