Cogan (STAN): Pořádný hospodář = kraj bez dluhů

07.08.2020 20:41

Krajský radní pro ekonomiku Rudolf Cogan (Starostové a Východočeši) uvedl, že kraj se loňským splacením všech úvěrů stal jedním ze tří českých krajů bez dluhů.

Cogan (STAN): Pořádný hospodář = kraj bez dluhů
Foto: STAN
Popisek: Rudolf Cogan

Investice ve výši 2,8 miliardy korun se na celkových výdajích loni podílely 18,3 procenta a podle Cogana to byl po Jihočeském kraji druhý nejvyšší podíl investic na výdajích mezi kraji. Dodal, že kraj měl ke konci loňského roku na účtech 2,6 miliardy korun.

Z významných investic se vládnoucí pětikoalici podařilo na jaře 2018 zahájit mnoho let připravovanou přestavbu náchodské nemocnice. Stavební firmu kraj vybral až ve čtvrtém tendru, stavba dvou pavilonů za 1,34 miliardy korun má být hotová do 30. července. Na dofinancování přestavby nemocnice kraj letos k 30. červnu čerpal úvěr ve výši 350 milionů korun.

Královéhradecký kraj se za poslední čtyři roky postupně zcela zbavil dluhů. Současně trvale zvyšoval investice z 1,2 miliardy korun v roce 2016 až na rekordních 2,8 miliardy korun loni. Rozpočty kraje v letech 2016 až 2019 končily přebytky od 145 milionů do 819 milionů korun. Problémem regionu i v nyní končícím volebním období zůstávají zchátralé silnice druhé a třetí třídy. Současnou krajskou koalici tvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Právo na sebeobranu a legální držení zbraně prosazujeme dlouhodobě

22:27 Rozvoral (SPD): Právo na sebeobranu a legální držení zbraně prosazujeme dlouhodobě

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…