Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

23.07.2021 22:24

Výrazné zlepšení parametrů průtahu obcí a zvýšení bezpečnosti dopravy přinesla rekonstrukce 420 metrů silnice vedoucí skrze Rybníky. Tu za 38 milionů korun zrekonstruoval Jihomoravský kraj společně s obcí.

Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah
Foto: archiv
Popisek: Lídr jihomoravské ODS Jiří Crha

Krajský radní pro dopravu Jiří Crha ocenil vysokou kvalitu provedených prací na rekonstrukci, která nebyla jednoduchá. „Součástí stavby bylo také odvedení dešťových vod, přičemž v rámci celého průtahu byly provedeny tři páteřní stoky, do kterých byly napojeny uliční vpusti a přípojky dešťové kanalizace z nemovitostí. Dále bylo potřeba upravit propustek na mlýnském náhonu a vznikl zde také nový mostní objekt překonávající koryto místního potoka,“ přidal podrobnosti krajský radní.

Jak dále upřesnil, v průtahu bylo také nově vyřešeno veřejné osvětlení, místní rozhlas, přeložky inženýrských sítí (sdělovací kabely, vodovodní řad, splašková kanalizace, plynovod), kácení zeleně a náhradní výsadba. „Jsem rád, že se tak náročná stavba ve spolupráci s obcí podařila úspěšně zrealizovat,“ dodává radní.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

8:05 Premiér Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy

Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 miliardy korun. P…