Čtvrteční jednání ČSSD a ANO: další posun k vládě

30.11.2013 18:29

Týmy sociální demokracie a hnutí ANO jednaly do pozdní čtvrteční noci o daňové problematice, státním rozpočtu, o osudu důchodové reformy, ale i o uvedení služebního zákona v platnost. Schůzky, která se protáhla na tři hodiny, se účastnili také ekonomičtí poradci obou týmů.

Čtvrteční jednání ČSSD a ANO: další posun k vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Bohuslavem Sobotkou

Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky vyřešili zástupci obou politických subjektů řadu sporných bodů, dokončena byla například jednání, která se týkají zdravotnictví, sociální problematiky a školství. Shoda panuje také na tom, že je potřeba udělat zásadní změny v důchodové reformě.

"Chceme ale, aby se na reformě shodly strany napříč parlamentem," konstatoval po jednání předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

ČSSD a ANO se také dohodly, že je potřeba urychleně schválit státní rozpočet a zákon o státní službě, aby mohl být co nejdříve uveden do praxe. Rozpočet by měl být projednán do konce roku, a to bez ohledu na fakt, zda již bude sestavena nová koaliční vláda. Stejně tak by měl být do konce roku navržen zákon o státní službě, Sobotka počítá s tím, že by mohl být schválen v první polovině 2014.

V pondělí chtějí zástupci ČSSD a hnutí ANO seznámit s výsledky vyjednávání třetího potenciálního koaličního partnera - KDU-ČSL. Schůzka s lidovci by měla proběhnout v 18 hodin na půdě sněmovny.

Hnutí ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Jenom  jsem chtěl upozornit, že mnohé kraje nedostanou nic

18:46 Čunek (KDU-ČSL): Jenom jsem chtěl upozornit, že mnohé kraje nedostanou nic

Projev na 14. schůzi Senátu 11. prosince 2019 k zákonu o podpoře regionálního rozvoje