Čunek (KDU-ČSL): Dotace podpoří obnovu staveb v centrální části Vsetína

28.05.2023 20:03 | Tisková zpráva

Vsetínští zastupitelé vyhlásili na svém dubnovém jednání dotační program na obnovu staveb. Majitelé nemovitostí ve vybraných lokalitách v centru Vsetína tak mohou od 1. do 30. června žádat město o finanční dotaci například na opravu fasády, zateplení, či výměnu oken a dveří.

Čunek (KDU-ČSL): Dotace podpoří obnovu staveb v centrální části Vsetína
Foto: Repro YouTube Aby bylo jasno
Popisek: Senátor Jiří Čunek

„Cílem programu je podpořit obnovu staveb v centrální části města Vsetín. A to jak nemovitých kulturních památek a staveb na území jejich ochranných pásem, tak staveb bez památkové ochrany, které dotvářejí původní historickou zástavbu,“ přiblížil starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že k rozdělení v rámci dotačního programu je vyčleněno 300 tisíc korun.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33451 lidí

Žadatelem přitom může být jak fyzická, tak i právnická osoba, která je vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti ve vybrané části města. „Maximální výše dotace na opravu fasád, zateplení, nátěry a výměnu oken, dveří či vrat činí 25 % a na restaurování kulturních památek nebo jejich částí až 50 % z celkových nákladů podporované aktivity. Stavební úpravy, udržovací práce či restaurování musí být realizovány do 30. listopadu letošního roku,“ doplnil starosta Čunek.

Žádosti lze zasílat v průběhu června na předepsaném formuláři, který najdete na webu města ZDE. Tamtéž si lze prohlédnout podrobnější podmínky dotačního programu a také mapu oblastí, jichž se podpora města týká.

O rozdělení dotací rozhodne zastupitelstvo města nejpozději do konce září letošního roku.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

reklama

autor: PV

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

12:14 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hesla usmívajícího se premiéra nad hroutící se zemí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rétorice vlády Petra Fialy.