Čunek (KDU-ČSL): Nikdy jsem se nesoustředil primárně na výměnu úředníků

27.11.2021 12:28 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k rekonstrukci nádraží ve Vsetíně a rada budoucí vládě

Čunek (KDU-ČSL): Nikdy jsem se nesoustředil primárně na výměnu úředníků
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Mám velkou radost. Dnes byla na Vsetíně slavnostně zahájena velká rekonstrukce nádraží za téměř 3 miliardy korun. Jedná se o vznik zcela nového autobusového nádraží, rekonstrukci vlakového nádraží, nových nádražních budov, parkovacího domu pro cca 300 aut a také komunikací. Naproti nádraží už je postavena a slouží lidem nová budova obchodní galerie za 360 milionů, která položila základ nového řešení této části města. Právě z této galerie povede podchod nejen pod ulicí a nástupišti, ale také převede bezpečně chodce z centra města do Rokytnice.

Velmi mě potěšila slova generálního ředitele Správy železnic, který mě označil za „otce tohoto projektu“. Ale je to pravda jen z části. O rekonstrukci usilovali představitelé Vsetína již téměř 50 let. Neúspěšně. A patřím mezi ně i já. Už když jsem byl starostou v letech 1998-2006, tak jsme s místostarostou Jardou Kudlíkem vynaložili stovky hodin a cest do Prahy k prosazení rekonstrukce nádraží. Tehdy jsme byli neúspěšní.

Pro vás, kteří to zde neznáte, je vsetínské nádraží jako stvořené pro natáčení historických filmů z minulého století, kdy musíte méně pohyblivé osoby vytláčet do vlaku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Můžete opravdu zaručit, že nezvýšíte daně?

A kde pak tedy budete chtít vzít na vaše další sliby, které vítám, jen se bojím, zda je naplníte a kde na to vezmete - například návrat školkovného.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Potvrzuje se, že za blackoutem v ČR byly obnovitelné zdroje

22:14 Okamura (SPD): Potvrzuje se, že za blackoutem v ČR byly obnovitelné zdroje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k blackoutu v ČR.