Čunek (KDU-ČSL): Šéfové fanklubů Vsetína a Zlína převezmou zodpovědnost za chování fanoušků

05.10.2023 21:03 | Tisková zpráva
autor: PV

V sobotu 7. října proběhne Na Lapači hokejové derby Vsetín – Zlín. V minulosti byly tyto zápasy doprovázeny velkými problémy s fanoušky obou táborů. Náklady na zajištění bezpečnosti a pořádku ze strany policie se při těchto exponovaných utkáních pohybují v řádu statisíců korun. Finanční prostředky za ostrahu, pohybující se v obdobné výši, přitom současně hradí také klub.

Čunek (KDU-ČSL): Šéfové fanklubů Vsetína a Zlína převezmou zodpovědnost za chování fanoušků
Foto: Repro YouTube Aby bylo jasno
Popisek: Senátor Jiří Čunek

„Sport podporujeme pro potěšení diváků i sportujících a také jako příklad pro mladou generaci. Chuligánství a výtržnictví do něj nepatří. Represe, jak je vidět, nepomáhají. Proto jsem se rozhodl přistoupit k preventivnímu opatření. Spočívá v tom, že jsem se dohodl s vedením vsetínského i zlínského fanklubu, že převezmou zodpovědnost za chování svých fanoušků a my policisty a ostrahu v takové síle na nadcházejícím derby nasazovat nebudeme. Pokud bude tato dohoda porušena, nebudou fanoušci příště vpuštěni na stadion. Peníze potřebují i jiné sporty, kde fanoušci netropí výtržnosti, a není nutno je vynakládat na ostrahu a opravy rozbitého zařízení,“ informoval starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Vsetínský hokejový klub připravuje na sobotní derby několik organizačních opatření. Uzavřeno například bude parkoviště v okolí zimního stadionu. Fanouškům bude naopak k dispozici záchytné parkoviště na sportovním stadionu na Ohradě, odkud klub vypraví autobusovou dopravu na Lapač.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…