Čunek (KDU-ČSL): Svět převrácených hodnot se těžce dává dohromady

29.11.2021 10:01 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k postojům státu vůči nepřizpůsobivým.

Čunek (KDU-ČSL): Svět převrácených hodnot se těžce dává dohromady
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jiří Čunek, senátor, hejtman Zlínského kraje

Nepřizpůsobiví „vyhánějí“ starousedlíky. Tak zní nadpis článku na iDnes.cz. V něm se píše o výzvě, kterou postižená města žádají stát a nové poslance o pomoc s nepřizpůsobivými občany. 

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15033 lidí

Obávám se, že se jim pomoci od státu jen tak nedostane, protože kdo vedle těchto lidí nežil, tak neví, jaké to přináší komplikace. Velmi často stačí jen jedna rodina v domě, která se odmítne podřídit bytovému řádu. Noční večírky, nepořádek na chodbách a rozbité vybavení domů pak vyhání ostatní slušné nájemníky, místo kterých se už ale stěhují jen další nepřizpůsobiví. Už dlouho si  politická reprezentace všímá jen problémů, které se týkají velkého počtu lidí. Tady to není. Řešení přináší problémy také kvůli okamžitému označení z rasismu. Je to jen zaklínadlo, ale na bojácné politiky funguje. Vždyť to máme každou chvíli na talíři. Nedávno se také psalo o europoslancích, kteří nerespektují důkazy a označují úmrtí zdrogovaného Roma z Teplic, rozbíjejícího auto za českého Floyda. Svět převrácených hodnot se těžce dává dohromady.

Mně se na Vsetíně kdysi podařilo tento problém řešit. Tehdy jsme měli výhodu v tom, že tito lidé žili v městském domě. Ten jsme zbourali a nájemníky přestěhovali jinam, kde jsme přísně vyžadovali dodržování nastavených podmínek. Na to jsme navázali i nájemní smlouvy, které byly jen na týden, pak na dva, na tři. Kdo se nepodřídil, musel byty opustit. Ve spravedlivé zemi, musí pravidla platit pro každého!

Problém je také v tom, že byty skupují překupníci z celé republiky, bez vazby na dané město. Takovým pronajímatelům je často jedno co se v bytech děje, hlavně že dostávají zaplaceno vysoké nájemné, na které se skládáme my všichni v sociálních dávkách.

Nyní se situace zhoršila zejména ze dvou důvodů. Ústavní soud zrušil bezdoplatkové zóny a začali se k nám stěhovat nepřizpůsobiví z východního Slovenska a Maďarska. Nejsem sice nový poslanec, ale nabízím pomoc s řešením a prosazováním legislativních kroků.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): Financování politických stran

11:30 Kubalčík (KONS): Financování politických stran

Konzervativní strana vnímá otázku financování politických stran, přesněji závislost politických stra…