Cvalín (KSČM): Kyjevští fašisté požadují zavedení válečného stavu

30.06.2014 4:30

Kyjevští demonstranti se shromáždili u budovy administrativy prezidenta Ukrajiny a požadují ukončení příměří a zavedení válečného stavu.

Cvalín (KSČM): Kyjevští fašisté požadují zavedení válečného stavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest za Ukrajinu
reklama

Není na škodu říci, že na tomto shromáždění je přes 1000 lidí, mezi kterými jsou i dobrovolníci prokyjevských batalionů Donbas a Azov, dobře známí svými ultrapravicovými názory. Bataliony spadají pod pravomoc nacisty Jaroše.

Proč Národní garda a jí spřízněné fašistické složky chtějí neustále bojovat? Proč chtějí, aby tekla krev nevinných lidí? Možná, že tito fašisté si libují v krvavých masakrech. Vždyť stačí připomenout, jak fašisté v nemocnici v Mariopole postříleli všechny, kteří měli ruský pas.

Ptal se někdo na názor obyvatelů východní Ukrajiny ihned po událostech na Majdanu? Ptal se jich někdo proč mají strach? Strach z Pravého sektoru a dalších fašistických bojůvek? Ne neptal. Místo toho kyjevská vláda nedlouho po vítězství na Majdanu zcela bezúčelně zahájila „protiteroristickou operaci“ vůči svým obyvatelům. Operaci, v níž operují i zahraniční žoldáci. Operaci, v níž se bombarduje ze vzduchu kazetovými bombami s fosforem. Příkladem tohoto bombardování je Slavjansk.

Lidé v ukrajinském Kramatorsku nemají co jíst. Děti hladoví. V tomto městě chybí humanitární pomoc, protože ukrajinská armáda před několika dny uzavřela dopravní koridory. Genocida vlastního obyvatelstva neustále pokračuje a bude pokračovat i nadále.

Je sice pěkné, že oligarcha Petro Porošenko vyhlásil a posléze prodloužil přerušení palby tři dny do večera 30. června, ale položme si otázku. Kolikrát Nárogní garda a ukrajinská armáda porušily dojednané příměří? Mnohokrát. Fašisté chtějí bojovat. Důkazem toho je i dnešní demonstrace pro zavedení válečného stavu.

Jak dlouho ještě bude pokračovat válka na východě Ukrajiny? Jak dlouho se ještě bude vraždit nevinné obyvatelstvo? Nedivím se, že občané východní Ukrajiny se bojí fašistické kyjevské vlády a že jistou ochranu vidí v Ruské federaci, ze které se stává ochránkyně ulačovaných. Ruská federace je momentálně vzor demokratického státu, který usiluje o diplomatické řešení. Na rozdíl od USA a Evropské unie.

Musíme doufat, že občané východní Ukrajiny budou i nadále odolávat různým tlakům kyjevské fašistické vlády, která nese vinu za genocidu na východě Ukrajiny.

Nikdo si válku nepřeje. Bohužel válka byla vnucena fašisty obyvatelům východu ukrajiny, kteři momentálně brání svá lidská práva a své domovy.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Miliarda vakcín je na světě

22:33 Niedermayer (TOP 09): Miliarda vakcín je na světě

Komentář na facebookovém profilu k očkování.