Cvalín (KSČM): Pane Bělobrádku...

22.01.2014 10:49

Předseda KDU-ČSL odpovídal, odpovídal a odpovídal...

Cvalín (KSČM): Pane Bělobrádku...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

S velikým zájmem jsem si přečetl v Parlamentních listech, jak pan Bělobrádek trpělivě odpovídal na dotazy. Jedno by mně zajímalo. Proč lidovec Bělobrádek opět lhal lidem? Už je dávno po volbách pane lidovecký předsedo. Lidovečtí poslanci mají zajištěna svá korýtka a tudíž není vhodné, aby předseda KDU-ČSL lhal občanům. Pane Bělobrádku, proč mluvíte o tom, že koalici s ANO jste vyhodnotil jako variantu menšího zla a že z toho nemáte radost? Vy už si nevzpomínáte, že před předčasnými volbami do Poslanecké sněmovny jste několikrát mluvil o tom, že by KDU-ČSL nedělalo žádný problém jít do koalice s hnutím ANO? Že si velice notujete v politickém programu? Tak nelžete a neříkejte, že jste vyhodnotili koalici s hnutím ANO jako menší zlo. Pane předsedo, vy neustále cosi říkáte o tom, že by jste v žádném případě nespolupracoval s KSČM, protože je to podle Vás radikální levicová strana. Sám dobře víte, že je to nesmysl. Lidovecká praxe je přece známá tím, že se vždy přitulí k tomu, s kým je to aktuálně výhodné. Pokud by to bylo nevyhnutelné a opravdu by šlo do tuhého, tak by jste kývli i na spolupráci s KSČM. Ale jen za předpokladu, že by z toho bylo nějaké korýtko. A neříkejte, že ne...

Pane předsedo Bělobrádku, říkáte, že církevní majetek ukradli komunisté. Proč lžete? Vy sám dobře víte, že většina majetku byla zabrána za první republiky na základě zákonů, přijatých v té době. Komunisté církvi nic neukradli. O církevní památky se celých dlouhých 40 let starali.

Pane Bělobrádku, říkáte, že strana KDU-ČSL je pro slušné a poctivé lidi, pro které je normální nelhat a nekrást. Pokud dobře vím, tak z vašich řad se rekrutoval pan Kalousek a paní Parkanová, která je spojována s kauzou CASA. Zdá se Vám pořád, že strana KDU-ČSL je pro poctivé a slušné lidi? Neustále mluvíte o tom, že KDU-ČSL je strana se sociálním smýšlením...Prosím vás, proč jste nám nepředvedli to své údajné sociální cítění, když jste byli v koalici s ODS a Stranou zelených?

Vždyť za vlády vaší koalice přicházeli lidé o bydlení, byli bez práce atd. atd.

Petr Cvalín

Petr Cvalín

  • KSČM
  • Facebook: https://www.facebook.com/petr.cvalin

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Má smysl, aby se Čech radoval nebo rozčiloval nad výsledkem voleb v cizí zemi? Ano i ne

4:31 Vondráček (Svobodní): Má smysl, aby se Čech radoval nebo rozčiloval nad výsledkem voleb v cizí zemi? Ano i ne

Myslím, že nemá smysl se pokoušet dívat na věc očima Poláka, Američana, Severokorejce, Syřana, Austr…