Cvalín (KSČM): Udávali vlastence gestapu. Je potřeba se omlouvat agresorům, kteří rozvraceli Československo?

21.05.2015 8:34 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelstvo města Brna vyjádřilo politování nad „pochodem smrti“ v roce 1945, při kterém zahynulo mnoho desítek občanů sudetských Němců. Němců, kteří v roce 1938 nadšeně vítali nacistické jednotky v Československém pohraničí.

Cvalín (KSČM): Udávali vlastence gestapu. Je potřeba se omlouvat agresorům, kteří rozvraceli Československo?
Foto: Archiv PC
Popisek: Petr Cvalín

Neumím si vysvětlit chování brněnských zastupitelů, kteří se omluvili za poválečný a poklidný odsun kolaborantů s Třetí říší a schválili Deklaraci smíření a společné budoucnosti, ve které město událostí května 1945 lituje. Dokument schválilo čtyřiatřicet zastupitelů z celkových pětapadesáti. Kromě koalice Hnutí ANO, Žít Brno, Strany zelených a Lidovců pro hlasovala také TOP 09. Primátor Petr Vokřál ocenil, že se Brno dokáže historii postavit čelem. "Je to historicky poprvé, kdy zastupitelstvo, jako nejvyšší orgán města, vyjádřilo politování nad pochodem“.

Zajímalo by mne, zda-li je primátor Petr Vokřál obeznámem s historií Českoslovenka v letech 1938-1945. Je obeznámem s tím, že sudetští Němci v roce 1938 zradili svoji vlast Československo a byli ochotni bojovat proti svému státu? Je srozuměn s tím, že Němci, žijící v Československu, udávali české vlastence a ukrývající se Židy a Cikány gestapu? Opravdu je potřeba se dnes omlouvat agresorům, kteří pomohli rozvrátit Československo a napomohli tím vzniku Protektorátu Böhmen und Mähren?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…