DSZ: Stížnost na volby do zastupitelstev obcí

17.11.2018 12:23

DSZ - volební strana DSZ a NK - se rozhodla (po konzultaci s právním zástupcem) k využití možnosti dané jí zákonem k podání odvolání, resp. stížnosti k Ústavnímu soudu.

DSZ: Stížnost na volby do zastupitelstev obcí
Foto: DSZ
Popisek: DSZ

ze spisu:
Rozhodnutí soudu
21. S ohledem na to, že sice bylo prokázáno, že byla porušena ustanovení volebního zákona, avšak dané porušení v konkrétním případě nedosáhlo takové intenzity, aby došlo k hrubému ovlivnění výsledků voleb, návrh nebyl shledán důvodným a soud rozhodl soud o jeho zamítnutí.

Poučení:
Proti tomuto usnesení je kasační stížnost nepřípustná (§ 104 odst. 1 s. ř. s.).
Usnesení nabývá právní moci dnem vyvěšení na úřední desce soudu (§ 93 odst. 5 věta druhá s. ř. s.).
Plzeň 8. listopadu 2018"

***

15. Soud má za prokázané, že k porušení volebního zákona došlo jelikož nebyla umožněna účast našeho zástupce ve volební komisi. ta mu byla umožněna až za týden an druhé kolo senátních voleb (kde jsme však nekandidovali)

19. Soud rozhodl na základě toho, že svědkové /odpůrci, resp. žalovaná strana/ sporu řekli, že se nejednalo o komplot a že do volební komise údajně dali, místo námi navrženého delegáta, resp. náhradníka, manželku našeho kandidáta (která je však "příznivkyně druhého tábora". Což by dosvědčil její manžel pan Svoboda, kterého však soud odmítl vyslechnout. A to přes náš návrh - jako našeho svědka - nebyl předvolán. Nebyl předvolán ani další náš svědek pan Sladký ani pan Horvát. Ze čtyř našich, resp. námi navržených svědků soud pozval pouze jednoho - pana Hofmana.)

20. Soud rozhodl prý i z důvodu, že byly stejné výsledky jako v minulých volbách. Naše vol. strana měla letos skoro 3x méně hlasů v průměru na kandidáta než volby minulé: 2014 - průměr na kandidáta 13 hlasů, 2018 - průměr na kandidáta 4 hlasy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Co za to?

Chcete, abysme platili za dálničku víc. To jako fakt? Vždyť dálniční síť v ČR není aniz daleka kompletní a o kvalitě ani nemluvím. Proč a za co mám tedy platit víc? Nevěřím tomu, že peníte budou využity na silnice, ale opět se někde ztratí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Konec nelegálních krátkodobých pronájmů

8:36 Kolaja (Piráti): Konec nelegálních krátkodobých pronájmů

Komentář na facebookovém profilu k návrhu legislativy, která má za zvýšit transparentnost trhu s krá…