DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Stop dlouhotrvající kruté a bezcitné přepravě hospodářských zvířat

22.02.2021 10:30

Petice DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT za ukončení dlouhých a strastiplných transportů živých zvířat

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Stop dlouhotrvající kruté a bezcitné přepravě hospodářských zvířat
Foto: DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Popisek: Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
reklama

My, níže podepsaní, žádáme o ukončení dlouhých strastiplných transportů živých zvířat, resp. vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do Turecka i dalších zemí mimo EU. Žádáme o ukončení vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do vzdálenějších zemí EU nebo do takových vzdáleností, kdy by přeprava přesáhla osm hodin. Současně žádáme o zlepšení podmínek pro převážená zvířata po ČR.

Dalším účelem petice je vybudovat povědomí o krutém obchodu se zvířaty a jejich přepravě na dlouhé vzdálenosti a demonstrovat odpor proti nim. Chceme se zasadit o ukončení utrpení zvířat v souvislosti s obchodem s hospodářskými zvířaty a jejich transporty.

Připojujeme se k Mezinárodnímu dni „Stop přepravě zvířat“, který byl vyhlášen po Světovém dni „Zvířata nejsou zboží k přepravě“, který se konal u příležitosti dvacetiletého výročí největšího neštěstí přepravy zvířat, ke kterému došlo při požáru lodi v Indickém oceánu, při kterém zahynulo 67 488 ovcí.

Podporujeme všechny akce ochránců zvířat na tento den připravené. Těmi jsou např. akce požadující zákaz vývozu hospodářských zvířat z ČR do Turecka a dalších zemí mimo EU. Společným symbolem akcí je český býček, který zemřel vyčerpáním v kamionu na hranicích s Tureckem před zraky ochránců zvířat dokumentujících jeho přepravu.

Připomínáme utrpení milionů zvířat na celém světě převážených často v nevyhovujících a krutých podmínkách. Obchod s živými zvířaty je drastický zejména z důvodu přepravy na dlouhé vzdálenosti bez zajištění dostatečného množství krmiva, vody a odpočinku. Není výjimkou, že se přepravují i zvířata nemocná, zraněná, příliš mladá či vysokobřezí. Transportní vozidla bývají přeplněná a špatně vybavená. Zvířata natlačená v přeplněných vozech trpí dlouhé hodiny i dny žízní, hladem, přehřátím, vyčerpáním, zraněními a šířícími se nemocemi. Ušetřena nejsou ani mláďata.

Upozorňujeme, že mnoho zvířat se též vyváží ze zemí s právní ochranou, například z ČR, do zemí bez právní ochrany, například do Turecka, kde se s nimi zachází velmi hrubě a trpí při brutální porážce. Přitom je veterinárně zjištěno, že každá přeprava zvířat nad osm hodin je vyčerpávající a čím se čas prodlužuje, tím větší je utrpení zvířat zvlášť v horkém počasí. Chovatelé zvířat, přepravci i úředníci to vědí. Přesto tento krutý obchod běží dál. Nejhorší jsou transporty smrti mimo země EU, ve kterých zvířata po strastiplné cestě, pokud ji vůbec přežijí, čeká brutální porážka bez omráčení.

My, níže podepsaní, požadujeme zastavení tohoto nesmírného a zbytečného utrpení zvířat.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

8:39 Vích (SPD): Ministerstvo obrany je pouhá „slibotechna“

Armáda poptává 210 pásových bojových vozidel pěchoty v osmi modifikacích. Má to stát 52 miliard Kč. …