DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Žádáme zrušení Taxisova příkopu

26.11.2020 6:39

Petice DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT za zrušení Taxisova příkopu pro závody koní na Velké pardubické a zmírnění dalších nebezpečných překážek

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Žádáme zrušení Taxisova příkopu
Foto: DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Popisek: DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
reklama

My, níže podepsaní žádáme kompetentní orgány veřejné moci a další právnické i fyzické osoby, které s tímto případem mají cokoliv společného, popř. mají možnost spolurozhodování či ovlivňování fungování Velké pardubické, aby urychleně reagovaly na úmrtí koně Sottoventa při posledním závodu a přijaly opatření, jimiž obdobným událostem v budoucnu zamezí.

Připomínáme, že se jedná již o 26. oběť obávané překážky a že za historii závodů přišlo o život více jak padesát koní.

Poukazujeme na nebezpečnost překážky tzv. Taxisova příkopu, na kterém dochází ke zranění a úmrtí zvířat opakovaně. Z tohoto důvodu považujeme za nutné tuto překážku ze závodu vypustit, tzn. ji zrušit.

Dále uvádíme, že podle našeho názoru jsou nebezpečné i ostatní překážky, a proto dáváme na zvážení jejich odstranění či alespoň zmírnění. Jedná se např. o vodní překážky, na kterých též dochází ke zranění či úmrtí koní.

Upozorňujeme, že nebude-li na naši výzvu včas a řádně reagováno, hodláme využít všech zákonných možností, případně se obrátit na mezinárodní organizace zabývajících se ochranou zvířat.

Za měsíc podepsalo petici již více jak 6 tisíc občanů, kterým není též lhostejné zbytečné mrzačení a umírání koní na „smrtící pasti“ zvané Taxisův příkop.

V dřívější anketě na známém webovém portálu se vyjádřila jasná většina pro zrušení Taxisova příkopu. Na otázku „Měl by se zrušit Taxisův příkop“ hlasovalo 61% občanů pro odpověď „Ano – je zbytečné, aby na něm umírali koně“, 5% občanů pak pro odpověď „Zrušit by se měla celá Velká pardubická“. Pouze třetina hlasujících by byla pro zachování Taxisova příkopu. Ankety se zúčastnilo 7 551 občanů.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): ODS urychluje digitalizaci státu i z opozice

7:37 Kupka (ODS): ODS urychluje digitalizaci státu i z opozice

Poslaneckou sněmovnou prošel zákon, který provádí některé části zákona o právu na digitální služby, …