David (SPD): Maďarsko přebírá předsednictví EU - „Make Europe Great Again“

23.06.2024 20:03 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k maďarskému předsednictví v Radě Evropy

David (SPD): Maďarsko přebírá předsednictví EU - „Make Europe Great Again“
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

Maďarsko představilo své motto pro nadcházející šestiměsíční předsednictví v Radě EU: „Udělejte Evropu znovu velkou.“ Tento odkaz na slavný předvolební slogan Donalda Trumpa „Make America Great Again“ bude prý doprovázet maďarské diplomaty při vedení důležitých jednání v Bruselu a utvářet politickou agendu EU.

Maďarský ministr pro EU János Bóka řekl, že slogan vyjadřuje snahu udělat z Evropy nezávislého globálního hráče a zároveň zachovat identitu členských států. Informuje o tom server Politico.

Souběžně s prezentací sloganu představilo Maďarsko logo pro předsednictví: Rubikovu kostku, která podle Bóky představuje „esenci maďarského ducha“. Bóka také oznámil, že během svého předsednictví Maďarsko zavede novou, konkurenceschopnou zemědělskou dohodu, „zaměřenou na farmáře“, a vypracuje účinnější opatření na ochranu vnějších hranic a boj proti příčinám migrace.

Ústředním zájmem bude rovněž podpora procesu rozšiřování EU s cílem dosáhnout podstatného pokroku s ohledem na Moldávii, Gruzii a Ukrajinu. Je však otázkou, zda se to podaří.

Tolik Weltwoche a Politico. Ano, je otázka, zda se v Evropě ještě něco podaří.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Baxa: Média veřejné služby nebudou mít možnost provádět fyzickou kontrolu

18:09 Ministr Baxa: Média veřejné služby nebudou mít možnost provádět fyzickou kontrolu

Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny 12. července 2024 k vládním návrhu zákona, kterým se mění …