David (SPD): Nové kolo protiruské hysterie

02.03.2024 14:04 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k smrti Alexeje Navalného

David (SPD): Nové kolo protiruské hysterie
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Europoslanec Ivan David

Bloomberg vypustil bombu: Ruský opoziční představitel Navalnyj měl být propuštěn. Důvodem měla být plánovaná výměna zajatců mezi Ruskem, USA a Německem. Švýcarský deník Weltwoche v úterý napsal:

Anketa

Která vládnoucí strana zatím nejvíce prospěla České republice?

2%
3%
0%
92%
0%
0%
3%
hlasovalo: 49919 lidí

„Alexej Navalnyj měl být v brzké době propuštěn v rámci plánované výměny zajatců, která měla být výsledkem tajných jednání mezi Ruskem, USA a Německem. Uvedl to jeden z poradců opozičního vůdce, jak informovala agentura Bloomberg. Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi bylo nabídnuto propuštění atentátníka, vězněného v Německu, výměnou za Navalného a dva americké občany.

Akce měla proběhnout v nejbližších dnech. Vězeň v Německu je údajně na doživotí odsouzený muž, který v roce 2019 zavraždil čečenského rebela v berlínském parku. Moskva už nějakou dobu usiluje o jeho vydání. V ruské vazbě je novinář, bývalý příslušník elitní armádní jednotky a učitel z USA. Kdo z nich by měl být součástí plánované výměny vězňů, není známo.“

Alexej Navalnyj měl být tedy propuštěn. Ukrajinská tajná služba mezitím vydala zprávu, že příčina jeho smrti byla přirozená – embolus neboli krevní vmetek.

Po celém západním světě se konají tryzny za Navalného. Spekuluje se o všem možném včetně populárního novičoku. Nastalo nové kolo protiruské hysterie a sběr zbraní a nábojů z celého světa.

Ve čtvrtek se v europarlamentu hlasovalo o rezoluci s názvem: Vražda Alexeje Navalného a nezbytnost opatření EU na podporu politických vězňů a utlačované občanské společnosti v Rusku.

Jak napsal americký bloger Jack Posobiec: „Jak je možné, že okamžitě víme, co přesně se stalo s Navalným, ale dodnes nevíme, co se stalo s Nord Streamem?“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

21:03 Rozvoral (SPD): Migrační pakt EU, který odsouhlasil ministr vnitra Rakušan, zásadně odmítáme

Ve čtvrtek 18. dubna byla v Poslanecké sněmovně zahájena mimořádná schůze, svolaná na žádost opozice…