David (SPD): Teď je deficit, musí se šetřit!

30.09.2023 18:05 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vládnímu konsolidačnímu balíčku

David (SPD): Teď je deficit, musí se šetřit!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Ivan David

Vláda se chová velmi odpovědně, když „konsoliduje veřejné finance“ tak, že se snaží sebrat peníze občanům, firmám a organizacím, aby vyrovnala dluhy vzniklé jejím nezodpovědným hospodařením. Dluhy rostou i bez covidu na základě osvobození od levných energetických zdrojů, podpory grindýlu a Ukrajinců z míst, kde se vůbec neválčí, atd.

Podobně odpovědně se chová otec rodiny, který propil půl výplaty a zbytek prohrál v kartách. Nedá dětem na školní obědy a kapesné a nedá peníze na domácnost, protože teď je deficit, musí se šetřit!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Z EU se stala byrokratická hydra

10:21 Vondráček (Svobodní): Z EU se stala byrokratická hydra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu navýšení příspěvků členských států EU