Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit

01.12.2023 23:08 | Ze sítí

Informace na veřejném facebookovém profilu strany ke konferenci OSN o klimatu

Davis (Zelení): Lepší pozdě nežli později, změnu klimatu musíme aktivně řešit
Foto: Strana zelených
Popisek: Magdalena Davis na zahájení předvolební kampaně v Brně

Spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis dorazila na COP28, dvacátou osmou konferenci OSN o klimatu. Jako Vedoucí klimatických programů organizace Člověk v tísni tu má jasnou roli. Schválně si přečtěte proč.

Je tak trochu na hlavu postavené, že se letošní COP odehrává v Dubaji. Spojené Arabské Emiráty jsou 7. nejvýznamnějším producentem ropy. A právě proto je tak zásadní se i přes všechny výhrady vůči pořadateli klimatické konference zúčastnit. Na konferenci je registrovaných více než 600 (!) lobbistů fosilního průmyslu.

Anketa

Povedla se stávka ČMKOS?

77%
18%
hlasovalo: 10838 lidí

Mimochodem o čtvrtinu více než na loňském COP27 v Egyptě. Jejich hlavním úkolem bude naředit opatření na ochranu klimatu tak, aby ochránili zájmy plynoucí ze spalování fosilních paliv. A úkolem ostatních účastníků proto bude, aby se tak nestalo.

Kromě mezinárodního rozměru konference nás pochopitelně zajímá i postoj Česka. Sám premiér je členem jedné z nejvíce klima-skeptických politických stran v Česku. Budeme sledovat, zda premiér Fiala zareaguje na výzvu neziskových organizací, aby oznámil zdvojnásobení příspěvku na ochranu klimatu za Českou republiku.

„Dopady klimatické změny na životy Čechů a Češek jsou dnes již hmatatelné, a nemluvím jen o suchu nebo nepředvídatelném počasí, ale i o narůstajícím riziku globální migrace ze zemí, ve kterých klimatická změna ničí lidem živobytí. Současná vláda ale prostě neumí (nebo nechce) vysvětlovat lidem, proč je pro ně téma ochrany klimatu důležité a jak lze jeho současné výzvy přetvořit do příležitostí pro celou společnost,“ dodává Magdalena Davis.

Lepší pozdě nežli později. Změnu klimatu musíme aktivně řešit. Je absurdní, že se stále mnohdy diskutuje o tom, zda se nás klimatická změna vůbec týká a jak je toto téma vážné. A je do nebe volající, jak málo se jí česká politická scéna věnuje. Asi nemusíme připomínat, že pro nás je to priorita.

reklama

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Migrace, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseSidneyfoster , 02.12.2023 3:36:56
není klimatická ale ekonomická. Jinak by se Afričané necpali do Švédska. A když jim dáte prachy, tak půjdou i na Špicberky.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD) Zemědělci, svačinářky a uklízečky trpí, ale vládě to nevadí

19:26 Vích (SPD) Zemědělci, svačinářky a uklízečky trpí, ale vládě to nevadí

Máme rekord. V tom, jak rychle vláda pětikoalice zhoršila životní úroveň občanů České republiky.