Derner (KDU-ČSL): Je třeba nových vizí, impulsů a energie

20.03.2016 19:48

Činnost vládnoucí koalice v královéhradeckém kraji sociálních demokratů s komunisty se dá popsat jako stav únavy a myšlenkového vyčerpání, ve kterém už mnozí aktéři toužebně vyhlíží cílovou pásku krajských voleb. Této koalici se skutečně nedaří.

Derner (KDU-ČSL): Je třeba nových vizí, impulsů a energie
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Derner

Je to zřejmé obzvláště na marné, čtyři roky trvající, snaze zahájit přestavbu náchodské nemocnice. Zhavaroval již druhý pokus a navíc se ukazuje, že kraj nemá jasno ani o cílovém stavu, do kterého by náchodská nemocnice měla být přebudována. Snaha prosadit a schválit na poslední chvíli koncepci zdravotnictví a školství je poznamenána mnoha nejasnostmi a nedodělky předkládaných materiálů. Lze vyjmenovávat i dále.

Popsaný stav vybízí k řešení nakupených problémů. Za nejdůležitější do příštích let považuji především zpracování střednědobých rozvojových plánů. Musí být jasné kolik žáků, v jakých oborech, a ve kterých obcích, bude umístěno. To samé je třeba učinit i ve zdravotnictví a teprve potom má smysl rozhodovat o investicích. Nutné bude také stanovit jasnou hranici mezi politiku a byznys. Kraje mají vykonávat veřejnou správu a zajišťovat veřejné služby, podnikatelé nechť usilují o své místo na slunci v rovných podmínkách hospodářské soutěže.

Ing. Vladimír Derner

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

18:02 Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

Prohlášení ministra vnitra k situaci v České poště