Z iniciativy senátorky MUDr. Aleny Dernerové, senátora MUDr. Hassana Meziana a MUDr. Sáši Štembery, představitelů spolku Odvezte kaly,kteří bojují proti převozu toxických kalů z ostravských lagun do Ústeckého kraje se sešli v Senátu ČR k jednání zástupci ministerstva financí, životního prostředí, akademické obce a ekologických iniciativ. Jednání bylo svoláno za účelem zhodnocení vztahů mezi ministerstvy, akademickou obcí a ekologickými iniciativami a dopadem na ekologii a zdraví obyvatelstva. Bylo poukázáno zejména na to, že se nedostatečně oslovuje akademická obec. Nezapojují se odborníci, kteří jsou schopni vyhodnotit toxicitu likvidovaných odpadů a stanovit možnosti jejich likvidace.
„Likvidovat nebezpečný odpad tím nejlevnějším způsobem může znamenat, že to není citlivé k lidskému zdraví a k životnímu prostředí,“ uvádí senátorka Dernerová.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu
Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?
Další články z rubriky
10:15 Kupka (ODS): Papalášské manýry. Ministryně Mrázová musí ihned rezignovat
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání ministryně pro místní rozvoj.
- 7:14 Kavij (KSČM): Vabank Petra Pavla a jeho „Diany“
- 22:14 Šebelová (STAN): Jsem Evropanka stejně jako hrdá Češka
- 19:21 Fiala (SPD): Sudetoněmecký landsmanšaft má prokazatelně nacistické kořeny
- 16:18 Čunek (KDU-ČSL): Předem dohodnuté výsledky sjezdu lidovců
- 13:12 Trikolora: KDU-ČSL. Šest písmenek, která neznamenají vůbec nic




