Dlabajová (ANO): Ještě před rokem jsem podnikala... Teď jsem vedla podnikatelskou misi v Belgii

15.05.2015 15:37 | Zprávy
autor: PV

Čeští podnikatelé hledali v Belgii nové obchodní partnery. Podnikatelská mise z ČR byla první oficiální delegací ze zemí střední a východní Evropy, která navštívila dynamicky se rozvíjející přístav v Antverpách. Delegace přijela na pozvání europoslankyně Martiny Dlabajové.

Dlabajová (ANO): Ještě před rokem jsem podnikala... Teď jsem vedla podnikatelskou misi v Belgii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martina Dlabajová, europoslankyně za hnutí ANO

Součástí programu bylo i setkání s belgickými podnikateli nebo odborné workshopy v Evropském parlamentu. Dvacetičlenná delegace podnikatelů a zástupců českých firem vedená představiteli Krajské hospodářské komory Zlínského kraje využila cestu k hledání nových obchodních příležitostí i získání informací o možnostech evropských dotací pro malé a střední podniky. Zajímali se i o připravovanou evropskou legislativu pro podnikatele. „Ještě před rokem jsem sama podnikala, proto se snažím českým firmám všemožně pomáhat. Podnikatelskou misi jsme vyzkoušeli poprvé a dobré reakce účastníků ukazují, že jdeme správnou cestou,“ uvedla Martina Dlabajová.

Ke spolupráci si přizvala i belgického kolegu z Evropského parlamentu Philippa De Backera, který propojil účastníky mise s místními podnikateli v rámci společného jednání na půdě Obchodní a podnikatelské komory v Antverpách. Jednání mezi českými a belgickými podnikateli podpořila také ředitelka České podnikatelské reprezentace při EU v Bruselu Alena Mastantuono.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

21:05 Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…