Do evropských voleb vstupuje koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí. Podpoří ji ODA i několik profesních asociací

19. 3. 2019 20:23

O hlasy voličů v letošních volbách do Evropského parlamentu se bude mimo jiné ucházet koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí. Jejím lídrem se stal známý moravský vinař Josef Valihrach ml. z Krumvíře na Břeclavsku.

Do evropských voleb vstupuje koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí. Podpoří ji ODA i několik profesních asociací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Jsem rád, že jsme se po různorodých koaličních rozhovorech domluvili s politickým hnutím Nezávislí na vytvoření společné kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, kterou podpoří také Občanská demokratická aliance. Vytvořili jsme tak silný tým osobností, které mají zkušenosti jak ze živnostenského podnikání tak samosprávy a kteří jsou připraveni se v Evropské unii rvát za zdravý selský rozum, méně byrokracie a normální podmínky pro podnikání ale i život každého z nás,“ uvedl Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky.

Koalice Strany soukromníků České republiky a politického hnutí Nezávislí je unikátní také širokou podporou asociací, cechů a dalších organizací. Kromě podpory ODA se může koalice opřít o podporu například Vinařské asociace ČR, Asociace soukromého zemědělství ČR, Podnikatelských odborů, Společenstva cukrářů ČR, Žen živnostnic 2014, Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva, Živnostenské komory očních optiků, Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, Českomoravského sdružení trafikantů, Jaunera Československo 2018, apod.

„Podpora profesních organizací však není jen symbolická. Na naší společné kandidátní listině se totiž objeví osobnosti, které nominovaly jednotlivé profesní organizace. Společně tak máme skutečně šanci, že hlas těchto organizací a jimi zastupovaných živnostníků a dalších podnikatelů pronikne až do Evropského parlamentu,“ dodal Petr Bajer.

Kandidátní listina koalice byla oficiálně podána na Ministerstvo vnitra ČR již v pondělí 18. března 2019. Lídrem kandidátky je Josef Valihrach ml., vinař z Krumvíře na Břeclavsku, nominovaný Stranou soukromníků České republiky, dvojkou je Liana Janáčková, bývalá senátorka a starostka z Ostravy-Mariánských Hor, nominovaná politickým hnutím Nezávislí. Trojkou je Zdeněk Šťástka, ekonom a překladatel ze středočeských Čestlic, nominovaný ODA.

Program a další osobnosti budou představeny během několika málo dnů na tiskové konferenci 26. Března 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Co tato vláda dělá, aby řešila téma tzv. pracující chudoby?

13:36 Bartošek (KDU-ČSL): Co tato vláda dělá, aby řešila téma tzv. pracující chudoby?

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 26. dubna 2019 k zákonu o důchodovém pojištění