Dolínek (ČSSD): Účast Usaina Bolta je parádní třešničkou na dnešním exkluzivním sportovním dortu

18.05.2016 12:20

Hlavní město Praha, které pro letošní rok získalo prestižní titul Evropské hlavní město sportu, finančně podpořilo dětský atletický mítink Čokoládová tretra, který se koná dnes na stadionu Juliska. Hlavní hvězdou dne je fenomenální jamajský sprinter, nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

Dolínek (ČSSD): Účast Usaina Bolta je parádní třešničkou na dnešním exkluzivním sportovním dortu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek
reklama

„Sešly se dvě skvělé věci. S pořadateli tradičního atletického mítinku Zlatá tretra se povedlo dohodnout, že dětský předmítink Čokoládová tretra bude tentokrát hostit i Praha. Účast Usaina Bolta je potom parádní třešničkou na tomto exkluzivním sportovním dortu. Na Julisku by měl podle dosavadních informací dorazit zhruba ve 12.30,“ řekl náměstek pražské primátorky pro sport Petr Dolínek.

Čokoládová tretra je unikátní běžecký projekt pro žáky prvních až pátých tříd. Letos poprvé se její kvalifikační kolo koná i v Praze. Základní kola probíhala výhradně na základních školách, které se přihlásily. Vybraní žáci reprezentují své školy na pražském finále Čokoládové tretry v běhu na 100 m, 200 m a 300 m na dráze. Nejlepší pak dostanou možnost zazávodit si na Zlaté tretře v Ostravě, kde se setkají s dalšími fenomény současné světové atletiky.

Velké pražské finále s hvězdami české a světové atletiky probíhá na stadionu Na Julisce do 14 hodin. Praha mítink podpořila finančním darem ve výši 1 milion korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Zaorálek: Kronavirová epidemie zvláště kulturnímu sektoru přinesla velké ztráty

8:38 Ministr Zaorálek: Kronavirová epidemie zvláště kulturnímu sektoru přinesla velké ztráty

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem kultury (MK) zveřejnilo výzvu k …