Dolínek (ČSSD): Vackova koncepce Botanické zahrady splňovala představy o rozvoji této unikátní organizace

18.05.2016 20:20 | Zprávy
autor: PV

Staronovým ředitelem Botanické zahrady hl. m. Prahy včera Rada hlavního města Prahy s účinností od 1. 6. 2016 jmenovala RNDr. Oldřicha Vacka, CSc., který Botanickou zahradu vedl už v letech 2003 až 2011.

Dolínek (ČSSD): Vackova koncepce Botanické zahrady splňovala představy o rozvoji této unikátní organizace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Pan doktor Vacek byl jednoznačně nejlepším uchazečem ve výběrovém řízení a rada ho jednohlasně jmenovala ředitelem na dobu neurčitou se zkušební dobou 6 měsíců. Jeho koncepce rozvoje Botanické zahrady splňovala představy hlavního města o tom, jak by se měla tato unikátní organizace rozvíjet,“ sdělil náměstek primátorky Petr Dolínek.

V předložené koncepci dalšího rozvoje zahrady Oldřich Vacek nastínil zejména čtyři velké investiční akce s celkovou hodnotou dosahující řádu stovek milionů korun. Jedná se o dostavbu areálu Západ, výstavbu areálu Sever a výstavbu Výstavního pavilonu v areálu Jih. Čtvrtou významnou investiční akcí je zajištění dostatečného zdroje zálivkové vody, neboť v současné době se pro závlahy využívá drahá pitná voda. Vacek ve své koncepci akcentoval i neinvestiční akce, jako je například pořádání návštěvnicky atraktivních výstav, environmentální a biologické vzdělávání formou seminářů a workshopů či další rozšíření projektu „Kořeny osobností v Botanické zahradě.“

Oldřich Vacek je významným botanikem a biologem, který byl ředitelem Botanické zahrady Praha v letech 2003 až 2011. V posledních letech působil na České zemědělské univerzitě v Praze, Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, katedry zahradní a krajinné architektury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.