Dolínek (ČSSD): Vackova koncepce Botanické zahrady splňovala představy o rozvoji této unikátní organizace

18.05.2016 20:20

Staronovým ředitelem Botanické zahrady hl. m. Prahy včera Rada hlavního města Prahy s účinností od 1. 6. 2016 jmenovala RNDr. Oldřicha Vacka, CSc., který Botanickou zahradu vedl už v letech 2003 až 2011.

Dolínek (ČSSD): Vackova koncepce Botanické zahrady splňovala představy o rozvoji této unikátní organizace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek
reklama

„Pan doktor Vacek byl jednoznačně nejlepším uchazečem ve výběrovém řízení a rada ho jednohlasně jmenovala ředitelem na dobu neurčitou se zkušební dobou 6 měsíců. Jeho koncepce rozvoje Botanické zahrady splňovala představy hlavního města o tom, jak by se měla tato unikátní organizace rozvíjet,“ sdělil náměstek primátorky Petr Dolínek.

V předložené koncepci dalšího rozvoje zahrady Oldřich Vacek nastínil zejména čtyři velké investiční akce s celkovou hodnotou dosahující řádu stovek milionů korun. Jedná se o dostavbu areálu Západ, výstavbu areálu Sever a výstavbu Výstavního pavilonu v areálu Jih. Čtvrtou významnou investiční akcí je zajištění dostatečného zdroje zálivkové vody, neboť v současné době se pro závlahy využívá drahá pitná voda. Vacek ve své koncepci akcentoval i neinvestiční akce, jako je například pořádání návštěvnicky atraktivních výstav, environmentální a biologické vzdělávání formou seminářů a workshopů či další rozšíření projektu „Kořeny osobností v Botanické zahradě.“

Oldřich Vacek je významným botanikem a biologem, který byl ředitelem Botanické zahrady Praha v letech 2003 až 2011. V posledních letech působil na České zemědělské univerzitě v Praze, Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, katedry zahradní a krajinné architektury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urban (ČSSD): Diář plný výsměchu

13:30 Urban (ČSSD): Diář plný výsměchu

Lídrem hnutí ANO 2011 na Vysočině byl v posledních parlamentních volbách současný předseda Poslaneck…