Dostálová (ANO): Vláda alibistů a odklad stavebního zákona

14.04.2022 22:50 | Komentář
autor: PV

Posedlost členů vlády Petra Fialy bývalým premiérem Andrejem Babišem, bývalou vládou a hnutím ANO je opravdu směšná. Tedy ona by byla, pokud by na tom nebyli bití obyčejní lidé.

Dostálová (ANO): Vláda alibistů a odklad stavebního zákona
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Klára Dostálová (ANO)

Schválně si všimněte, že kdykoliv se od vlády čeká nějaký zásadní krok, který má pomoci lidem s vysokými cenami nebo složitou životní situací, tak to dopadne stejně – „nemůžeme to udělat, protože Babiš“. 

A to už je více než více než půl roku po volbách! V jiných případech zase bývalá vláda slouží jako alibi. Pokud něco kterýkoliv ministr zkoní, tak vlastní odpovědnost nepřijme. Ale postaví se hrdě před mikrofon, pochválí se a řekne, to já nic, to oni. Naposledy se takto vyznamenal ministr Bartoš, který odkládá stavební zákon a s ním i digitalizaci. A hádejte, kdo za to podle něj může?

Každopádně ministr Ivan Bartoš odkládá účinnost námi schváleného stavebního zákona, který by konečně zkrátil povolovací procesy a rozhýbal výstavbu. A co hůř. Vymýšlí další kroky, které povedou k přesnému opaku toho, co jsme chtěli my. Místo zkrácení, dojde k dalšímu prodloužení. Skoro to vypadá, že jeho motto zřejmě je: ze 157. místa na světě v délce získání stavebního povolení se nehneme. A aby toho nebylo málo, tak ještě navíc odkládá i digitalizaci stavebních procesů. Ano, ti slavní „IT mágové“ si s ní nevědí rady. A tak přišli, světe div se, s obvyklou výmluvou - může za to ANO. Může za to Dostalová. Ale přitom sám moc dobře ví, že digitalizace byla celá připravena. Dokonce byla součástí přijatého!! a platného!! zákona. Takže její zastavení je rozhodnutí Ivana Bartoše a Pirátů. To on se rozhodl ji změnit a teď neví kudy kam. Opakuji, že toto je jen a pouze jeho zodpovědnost. Žádné výmluvy nepomohou.

Mohl by se i podívat do předávacího protokolu, který jsem mu na ministerstvu v mašličkách zanechala. Běžely tři velké zakázky, čtvrtá se připravovala. Bylo zajištěné evropské financování z IROP a Národního plánu obnovy, které teď ohrozil, ne – li znemožnil. Pod mým vedením byl projekt digitalizace stavebného řízení standardně veden. Existoval tým, pravidelné porady, harmonogram prací, byla nastavená spolupráce s ministerstvem vnitra a Radou vlády pro informační společnost. Tomu je teď konec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.