Dostálová (ANO): Z pohledu rozpočtu je vybrána nejdražší a nejhorší možná varianta

10.10.2022 10:21 | Ze sítí
autor: PV

Analýza současného dění kolem novely stavebního zákona, publikovaná na facebookovém profilu

Dostálová (ANO): Z pohledu rozpočtu je vybrána nejdražší a nejhorší možná varianta
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Klára Dostálová (ANO)

Zrychlení stavebního řízení = zastupitelnost úředníků, jedno razítko, odstranění podjatosti, vymahatelné lhůty. To všechno ministr Ivan Bartoš ruší novelou „našeho“ stavebního zákona. Je to hloupost, na kterou doplatí obyčejný stavebník. Pro KomoraPlus jsem připravila věcný analytický text, který popisuje můj odborný názor na současné dění. Jestli máte 5 minut, dejte si ho.

„Předně je třeba připomenout, že jakákoli revize systému veřejného stavebního práva a všech souvisejících složkových zákonů je odborně značně komplikovaná. Práce na novém Stavebním zákonu probíhaly cca čtyři roky se zapojením desítek externích expertů a stovek připomínkových míst s trojím projednáním v připomínkovém řízení i v Legislativní radě vlády (věcný záměr jednou, paragrafové znění dvakrát) a ročním projednáním s řadou změn v Parlamentu. Provádět zásadní parametrické změny takového zákona bez tohoto odborného zázemí a bez reálného zapojení a vnímání názorů odborné i dotčené veřejnosti, jak to dnes činí pan ministr, představuje jednoznačné riziko pro kvalitu takové právní úpravy.

Nový Stavební zákon byl širokou odbornou porotou soutěže Zákon roku pořádané společností Deloitte Legal pod záštitou České advokátní komory, Hospodářské komory ČR a Komory daňových poradců vybrán jako Zákon roku v oblasti kvality regulace českého podnikání za rok 2021, hlasování veřejnosti nakonec rozhodlo o jeho prvním místě s velkou převahou cca 68 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

14:01 Dostál (Stačilo): Tak tepny prý na 100 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chystaným novotám ve zdravotnictví.