Doubrava (S.cz): Kdo je bez viny, švihni kamenem

18.05.2021 12:18

Antisystémový demonstrant Ježíš Kristus popravený za rozvracení židovského státu(tehdy dočasně pod správou Říma) měl jednu dobrou hlášku: Kdo jsi bez viny tož švihni kamenem. Neboť všichni máme máslo na hlavě.

Doubrava (S.cz): Kdo je bez viny, švihni kamenem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava
reklama

Když dojde ke sporu kompromis vyžaduje, aby si obě strany šmátli do svědomí, protože nic není černobílé. Proto jsem přesvědčen, že současná květnová mini válka mezi Palestinci a Státem Izrael je vinou obou stran. 

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16690 lidí

Během začátku muslimského svátku ramadán izraelská policie uzavřela prostranství u damašské brány ve východním Jeruzalémě. Tam se musulmani po setmění scházejí. Palestinské Araby to právem rozčílilo. Někteří z toho vytvořili záminku k potyčkám s bezpečnostními silami. Demonstrace se stupňovaly a šířily se mezi místními Araby do dalších izraelských měst. Nakonec korunu bordelu v Izraeli dodalo blížící se rozhodnutí soudu o vystěhování desítek Palestinců z domů ve východním Jeruzalémě, protože jsou židovským majetkem. Radikální palestinské hnutí Hamás dalo izraelské vládě ultimátum, aby s přesunem rodin přestala.

Samozřejmě Hamás věděl, že Izraelci mávnou rukou. Proto se v pondělí 10. května v 18:01 hod. zapojil do sporu tím, že na Izrael vystřelil prvních sedm raketových pozdravů, a válečnický mejdan mohl začít. Kdyby Izraelci nešlapali jako slon v palestinském porcelánu, nemuselo k tomu dojít.  

Amos Harel v centristickém deníku Haretz 14.května napsal, že v takových případech jde o vinu židovského premiéra Benjamina Netanjahua. Stejně jako u koronaviru v březnu před rokem, i načasování událostí posledních týdnů hrálo ve prospěch Netanjahua naprosto dokonale. Na začátku eskalace v Jeruzalémě byly znát stopy jeho aktivního povzbuzování. Došlo k velkému rambajzu minutu před tím, než se jeho nepřátelé chystali sestavit vládu, která by ho po více než tuctu let zbavila moci. Je to Netanjahuova dočasná spása v podobě jeruzalémských nepokojů a nepokojů v arabských komunitách uvnitř Izraele s doplněním raketovou střelbou a leteckým bombardováním civilních objektů, obytných domů, ve kterých umírají ženy děti, starci a to je na tom to nejhorší.

Nedopadne jako antisystémový demonstrant Ježíš Kristus, a nevezme ho nakonec také státní moc za flígr? V sociálních médiích odhalují Netanjahuovy slabosti jako někoho, pod jehož dohledem došlo přímo v izraelskému státu k vnitřnímu boji Arabů s Židy, což tu dříve nebylo. Nic jiného než osudové kopnutí někam by si slizký had N. nezasloužil. 

Převzato z Profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátorka Pfeffer Ferklová: Soutěž Stavby Karlovarského kraje zná vítěze

22:13 Primátorka Pfeffer Ferklová: Soutěž Stavby Karlovarského kraje zná vítěze

20. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje vynesl městu Karlovy Vary stříbro za projekt Náplavky …