Drápalová (SZ): Zelení nejsou rychlokvaška. Chrání před populisty

02.03.2015 6:34 | Zprávy

Strana zelených (SZ) v si v roce 2015 připomíná 25. výročí od svého založení v roce 1990. Na plese, kterého se v Brně zúčastnilo na 300 lidí, odstartovali oslavy svého čtvrtstoletí existence. Ty budou probíhat během celého roku 2015 na celostátní i regionální úrovni.

Drápalová (SZ): Zelení nejsou rychlokvaška. Chrání před populisty
Foto: zeleni.cz
Popisek: Jana Drápalová, předsedkyně Strany zelených

“Jsem ráda, že jako předsedkyně mohu zahájit oslavy 25. výročí Strany zelených. Toto výročí ukazuje, že zelení nejsou žádným nováčkem ani rychlokvaškou sledující podnikatelské zájmy v politice, ale etablovanou stranou s konkrétním a stálým programem. Zelení v uplynulých 25 letech vždy hájili zájmy občanů před zájmy developerů, hodnoty demokracie před populisty a oportunisty a usilovali o rozvoj občanské společnosti i společnosti jako celku. Vstupujeme do dalšího čtvrtstoletí, ve kterém určitě nehodláme polevit. Výsledky komunálních a senátních voleb ukázaly, že to bude třeba. Stejně tak ale potvrdily i jednu dobrou zprávu: že zelení rostou,” uvedla Jana Drápalová, předsedkyně SZ.

SZ měla svůj ustavující sjezd 17. února 1990 právě v Brně. Zelení mají aktuálně na 1300 členů, v komunálních volbách posílili celkem o 22 %, na podzim 2014 také získali čtyři nové senátory, zastupuje je tak celkem 6 senátorů a senátorek. V roce 2015 byla na volebním sjezdu poprvé v historii strany zvolena předsedkyní žena. SZ se rozhodla rok a půl před krajskými volbami zahájit práci na aktualizaci svého dlouhodobého politického programu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Strana Zelených

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sterzik (Stačilo!): Tak se to povedlo…

12:06 Sterzik (Stačilo!): Tak se to povedlo…

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dohodě hnutí Stačilo! se sociálními demokraty