Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

19.07.2018 22:56 | Zprávy
autor: PV

Na zastupitelstvu se měl projednávat tzv. záložní plán, abychom se nespoléhali jen na pracovní skupinu, kterou sestaví Kraj a která je nejen podle mne pouhou kouřovou clonou před volbami.

Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán
Foto: Twitter Petra Drozdíka
Popisek: Petr Drozdík

Její tvůrci moc dobře ví, že tímto krokem si hodně pošlapali cestičku ke svým voličům v rámci podzimních komunálních voleb..

Pracovní skupina, která byla v plánu, by měla být připravena na to, kdyby zkrachovalo jednání s Krajem a nepodařilo se revokovat usnesení o likvidaci orlovské nemocnice a navrhnout řešení ve prospěch orlovanů. To se bohužel neodhlasovalo! Což považuji za naprosto skandální!

Chtěl bych poděkovat kolegovi Mirkovi Chlubnovi (Nezávislí) za to, že předložil zastupitelstvu stanoviska dvou domovů pro seniory a sice Ambrosie a Pohody. Stanovisko domu Vesna se mi zatím nepodařilo získat. V každém případě se obě ředitelky shodly, že přesun nejen interního oddělení způsobí velké komplikace jejich klientům i rodinným příslušníkům. Jednotlivá stanoviska si můžete přečíst zde.

Jak mohou být někteří (jména těch, kteří hlasovali proti vytvoření pracovní skupiny zatím nemám, ale dodám) zastupitelé tak naivní? Už jednou nám Kraj vrazil kudlu do zad, že nás neinformoval o svém záměru a horkou jehlou ušili „plán optimalizace zdravotnictví“ který má za důsledek likvidaci naší orlovské nemocnice?! To opravdu budeme věřit jen v pracovní skupinu a čekat výsledek její práce? Na to téma jsem hovořil např. i s bývalým ředitelem krajských nemocnic, Josefem Grocholem, který současného ředitele Jiřího Matěje sám již dříve odvolal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Evropská unie se brání imigraci? Opravdu?

22:12 David (SPD): Evropská unie se brání imigraci? Opravdu?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k údajnému řešení problémů s nelegální migrací