Dvojí metr (ANeO): Dvojí metr

03.05.2014 17:05

Když počátkem roku demonstranti upalovali policisty na náměstí Majdan a svrhli demokraticky zvolenou vládu, byli to pro Západ hrdinové. Na východě Ukrajiny demonstranti, rovněž obsazující vládní budovy pučistů jsou zločinci. VELMI ZAJÍMAVÉ POZNÁNÍ!

Dvojí metr (ANeO): Dvojí metr
Foto: archiv red, tan
Popisek: Protesty na Ukrajině

Kelišová z Troškovy komedie by na tuto situaci řekla: "Velebnosti, chce se mi blejt!".

Proč?

Protože postoje USA a EU vůči Rusku a vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu Ukrajiny na jedné straně a pučistům z Majdanu na straně druhé jsou v příkrém protikladu. Pokrytecká, pokřivená a chladnokrevná politika USA a EU na jedné straně uznává nedemokraticky dosazenou pučistickou vládu v Kyjevě, předtím a nyní podporovanou 5 miliardami amerických dolarů, kde v rozporu s platnou ukrajinskou ústavou byl sesazen demokraticky zvolený prezident Janukovyč  a na straně druhé obviňuje z nekalých a nepřátelských praktik Rusko ze zinscenování separatismu na jihovýchodě Ukrajiny, kde se ruskojazyční občané dožadují autonomie.

Opět dvojí politický metr. Pokud by došlo k převratu v některé ze zemí EU, byla by reakce USA a EU jiná. Pučisté by byli zločinci a ti, kdo by proti nim bojovali by byli hrdinové.

Proč je tomu tak?

Stačí sledovat reakce zasvěcených lidí, kteří mají s neokonzervatismem v USA své zkušenosti.

Mediálně zmasírovaným a dezorientovaným občanům vše objasňuje - https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

Paul Craig Roberts, jenž byl za prezidenta Ronalda Reagana náměstkem ministra financí. Šéfoval koncipientům reaganomiky. Zdravého rozumu má víc, než všechny pražské korouhvičky (o „celebritách“ s cizím občanstvím nemluvě). V posledním článku píše:

"Teď už je mimo pochybnost, že „kyjevský ´Maidan´ byl ve skutečnosti pučem proti demokraticky zvolené vládě, který organizoval Washington“. A že „cílem puče bylo rozmístit vojenské základny NATO na ukrajinských hranicích s Ruskem“ – a „prosadit úsporný program MMF, kamuflující finanční zájem Západu na vyloupení země“.

A pak věřte USA a jejich pochlebovačům v EU!

Kandidát na europoslance č.6 za ANEO Jiří Bezák

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jiří Bezák - profil

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

21:09 Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodu