Dvouletý (Soukromníci): Vláda mne nebude bezdůvodně šmírovat. Zvolím si totiž jinou!

04.02.2016 12:02

Vláda se rozhodla, že mně bude šmírovat. Děkuji, nechci! Nechci, aby mi nějaký ministerský úředník hleděl do soukromí. Teď chce znát mé bankovní účtu. A s čím přijde příště?

Dvouletý (Soukromníci): Vláda mne nebude bezdůvodně šmírovat. Zvolím si totiž jinou!
Foto: Strana soukromníků ČR
Popisek: Strana soukromníků ČR, logo.

Stát v demokratické společnosti není od toho, aby se na své občany díval jako na zločince a každého automaticky podezíral z toho, že krade, podvádí anebo se rovnou podílí na organizované trestné činnosti. Takto se chová diktátor. Takto se chová ten, který chce získat nástroj, jak mít možnost každého z nás vydírat nebo zahánět do slepé uličky. Přestože můžete mít zcela čisté svědomí a vše dělat poctivě a odpovědně, stačí, když na vás naklekne armáda úředníků, kontrolorů a nejrůznějších inspektorů a natolik vám otráví život nebo podnikání, že raději propadnete pasivitě a tupé oddanosti, než byste měli chuť bojovat s touto rozmáhající se pavučinou státní šikany.

Stát má být servisem pro své občany, má co nejefektivněji spravovat veřejné statky a zabezpečit elementární bezpečnost svých občanů. Nemá nám být překážkou v našem vlastním svobodném rozvoji, nemá svazovat naše životy nesmyslnými zákazy a regulacemi.

Bohužel dnešní vláda jde zcela opačným směrem. Sociální demokracie se stala buď obětním beránkem nebo užitečným idiotem ambiciózního hnutí ANO. Za to, že sociálním demokratům umožňuje Andrej Babiš prosazovat jejich socialistické ideje plné státního přerozdělování a voličského řiťolezectví, toleruje party Bohuslava Sobotky králi dotací jeho mocenské a totalitářské ambice.

Beznaděj je to poslední, co by nás mělo ovládnout

Ano, politika je umění kompromisu. A i na toto soužití, které je mlčky podporováno nevýraznými lidovci, by se dalo pohlížet jako na politický kompromis nebo dobře kalkulovaný handl.

Podle mne je však tento velký kšeft zhoubný nejen pro demokracii v naší zemi, ale také svobodu a soukromí každého z nás.

Ale beznaděj je to poslední, co by nás mělo ovládnout. Všichni, kdo se s těmito praktikami nehodláme smířit, máme dvě základní možnosti. Buď se staneme anarchisty a tyto nové totalitní zákony odmítneme respektovat, anebo půjdeme k příštím volbám a místo těchto soudruhů zvolíme ty, kteří dají dnešní vládě červenou kartu, a pošlu jí do propadliště dějin. Já jsem pro tu druhou možnost.

Ing. Michal Dvouletý

  • SsČR
  • Krajský předseda strany Soukromníků
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.