Eduard Zeman působí ve firmě, o kterou se zajímá BIS

05.02.2010 9:36 | Zprávy

Nynější tiskový mluvčí Strany práv občanů (SPO) Eduard Zeman působí ve firmě svázané s člověkem, o kterého se dlouhodobě zajímají české bezpečnostní složky. Uvádí to Český rozhlas.

Eduard Zeman působí ve firmě, o kterou se zajímá BIS

Eduard Zeman je blízkým přítelem předsedy Strany práv občanů Miloše Zemana a je také mluvčím strany. Bývával dokonce v jeho vládě ministrem školství. Když skončil v Poslanecké sněmovně, živil se nějaký čas jako poradce. V polovině března loňského roku se ale stal členem představenstva akciové společnosti Intertrade.

Jenže právě v tom je háček. Jak uvádí Český rozhlas, firma totiž patří do impéria kontroverzního obchodníka Jana Jezbery, o kterého se české bezpečnostní složky zajímají už od devadesátých let. Jezbera kdysi ovládal finanční skupinu Interconex, která například ovládala vytunelované litoměřické investiční fondy.

Tajné služby i policie od počátku devadesátých let zmapovaly desítky Jezberových kontaktů s lidmi z někdejších sovětských tajných služeb, ale i podsvětí. Policie se snažila rozklíčovat i síť Jezberových firem.

"Byla to společnost, která vykazovala všechny znaky tehdy známé definice organizovaného zločinu. Byla to v podstatě jakási pračka na peníze, dnes bychom řekli tunelářská firma, přes kterou procházely nelegální obchody, které prováděly manažeři různých fondů," řekl o jedné z Jezberových společností tento týden v Reportérech ČT exministr vnitra Jan Ruml.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Proč jste změnu nenavrhla už nyní?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sebelova-STAN-Asistovanou-reprodukci-pro-single-zeny-a-lesbicke-pary-780602 A co mě zajímá ještě víc, máte v plánu i zvýšit věk, kdy ji bude moci provést? Děkuji. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Výzva): Získali jsme krásných 6332 hlasů

20:16 Kubisková (Výzva): Získali jsme krásných 6332 hlasů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům voleb.