Europoslanci ODS: Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí evropský Green Deal

16.1.2020 9:59 dop.

Prudké zdražení nákladů na bydlení a cestování, ať už jde o elektřinu, topení nebo letní dovolenou. Ohrožení českého ocelářství nebo ztráta desetitisíců vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Takové by mohly být dopady tzv. Green Deal, pokud by se řídil představami většiny europoslanců. Ti ve středu schválili balík svých požadavků na to, jak má přechod na bezuhlíkovou ekonomiku vypadat.

Europoslanci ODS: Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí evropský Green Deal
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Řada návrhů, které Green Deal obsahuje, je správná a pomohou zachovat biodiverzitu, zvýšit schopnost krajiny zadržovat vodu nebo bránit erozi půdy. V řadě opatření však Evropský parlament zachází do extrémních pozic, které budou stát stovky miliard eur, což zaplatí občané v cenách energie, např. tepla a elektřiny. Navrhl jsem proto několik pozměňovacích návrhů, které by měly zohlednit specifickou pozici např. dodavatelů tepla, což se týká hlavně obyvatel měst,“ uvedl Alexandr Vondra, europoslanec a koordinátor frakce ECR ve výboru pro životní prostředí.

„Snaha EU o dramatické omezení skleníkových plynů dopadne na ČR velmi brzy. To si uvědomuje i Komise, a proto přišla s návrhem na zřízení několika fondů (např. fond pro spravedlivou transformaci). Cílem je pomoci regionům překonat dopady transformace ekonomiky na zcela jiné oblasti a obory. V této chvíli je zapotřebí, aby problematiku začala řešit naše vláda v čele s premiérem. Parametry musíme nastavit tak, aby nedošlo k ohrožení pracovních míst a co nejvíce se podařilo omezit negativní dopady na naše občany,“ dodal europoslanec Evžen Tošenovský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (LOL!): Vysvědčení radnice nedopadlo nejlépe, napočítali jsme 32 nesplněných slibů

22:21 Baxa (LOL!): Vysvědčení radnice nedopadlo nejlépe, napočítali jsme 32 nesplněných slibů

Děti dostávají vysvědčení na konci školního roku, politici by jej měli dostat na konci jejich volebn…