Europoslanci se ohradili proti nepravdivým výrokům ministra Brabce

06.05.2016 9:12

Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Pavel Poc (ČSSD) a Kateřina Konečná (KSČM) se dnes důrazně ohradili proti nepravdivým výrokům ministra životního prostředí Richarda Brabce z hnutí ANO 2011 v Poslanecké sněmovně o vyjednávání ohledně uznání staré EIA k dopravním stavbám.

Europoslanci se ohradili proti nepravdivým výrokům ministra Brabce
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Ministr zde doslova prohlásil:

„Víte, do jednání na politické úrovni se zapojili všichni. My jsme požádali celou řadu lidí, aby nám v těch jednáních pomohli. Musím říct, že z europoslanců se zapojil pouze pan poslanec Telička, jinak jsme nedostali v podstatě žádné odezvy. Byli samozřejmě europoslanci všech stran osloveni. Dneska nás někteří europoslanci kritizují, jak jsme byli měkcí, ale upřímně řečeno z jejich strany žádná reakce nebyla. Zapojili jsme samozřejmě naši eurokomisařku, zapojili jsme dokonce i ostatní eurokomisaře dalších spřátelených zemí.“

Europoslanci žádají ministrovu veřejnou omluvu

Podle českých europoslanců ministr Brabec při jednání Sněmovny poslancům neuvedl pravdivé informace a o postupu České republiky v celé věci zřejmě vůbec nic neví. „Nejdříve bychom se chtěli ohradit proti tomu, že se na nás pan ministr Brabec jakkoliv obrátil a reagoval pouze kolega Telička. Tato informace rozhodně není pravdivá,“ kritizovala ministrova slova Kateřina Konečná (KSČM).

„Už dříve jsem informoval několik členů vlády o svém osobním rozhovoru s předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem, který potvrdil připravenost k jednání Evropské komise o uznání staré EIA u dvaceti projektů na nejvyšší úrovni, tedy pouze s premiérem. Nikdo z europoslanců a jiných komisařů nemůže nikterak rozhodnutí komise o uznání EIA ovlivnit, protože celá záležitost je a byla věcí premiéra a šéfa Komise. Včerejší výroky pana ministra Brabce postrádají logiku,“ vysvětlil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) s tím, že tuto informaci předal i například ministrovi dopravy Danu Ťokovi z hnutí ANO 2011.

„Možná by měl pan ministr vědět, že ani naše eurokomisařka, ani eurokomisaři spřátelených zemí o tom nerozhodují. Unie není RVHP. Měl by si nejdříve zjistit, kdo a co ve věci podnikal a může podnikat, než začne vypouštět podobné nepravdy v Poslanecké sněmovně. Jak je vidět, o tom, jak se v Unii cokoliv vyjednává, toho zřejmě moc neví,“ uzavřel kritiku europoslanec Pavel Poc (ČSSD) s tím, že by se měl ministr europoslancům za své výroky veřejně omluvit.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • europoslanec

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

8:35 Senátor Valenta: Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

Někdy mám pocit, že nevěřím svým očím.