Europoslanci za KSČM: Předseda Evropské komise Juncker naši podporu nemá

27.11.2014 15:19

Již při hlasování o nové Evropské komisi jsme hlasovali proti důvěře současné Evropské komisi. Nikoli proto, že bychom považovali celou komisi za špatnou, někteří její členové si jistě podporu zaslouží.

Europoslanci za KSČM: Předseda Evropské komise Juncker naši podporu nemá
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Ovšem od samotného počátku předseda Juncker nevhodně nastavil strukturu Komise pospojováním nesouvisejících portfolií a dost zmateným způsobem přesouval jednotlivé komisaře mezi různými portfolii. Navíc vytvořil čtyři místopředsedy komise, kteří jsou dnes nadřazeni ostatním komisařům, což zcela popírá smysl fungování komise. To vše od počátku nebudilo důvěru v pana Junckera.

Vrcholem všeho je pak skandál, který se propírá v médiích poslední dva týdny. Ukázalo se, že jedna z priorit současné Evropské komise, kterou náš klub podporuje, omezení úniku příjmů firem do daňových rájů, je v rukou člověka, který byl předsedou vlády Lucemburska v době, kdy jeho země byla daňovým rájem se zdaněním některých nadnárodních firem ve výši 1,1 %. Lucembursko tak de fakto okrádalo rozpočty ostatních členských států EU o peníze.  Lucemburská vláda pod vedením pana Junckera tak naprosto jednala proti zájmům Evropské unie.

Těžko tak může mít takový člověk naši důvěru, že Evropskou komisi povede správným směrem a nebude opět upřednostňovat zájmy nadnárodních korporací. Měli by si to uvědomit i socialisté a lidovci, kteří pana Junckera podporují a vzali tak na sebe dnes zodpovědnost za možné budoucí skandály. Když pan Juncker říká, že nemůže převzít politickou odpovědnost, protože již není předsedou vlády Lucemburska, tak se domníváme, že může, a to sám rezignovat na předsedu Evropské komise, neboť politická zodpovědnost je jen jedna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Paní redaktorka Seznam Zpráv je docela mimo

22:02 Maříková (SPD): Paní redaktorka Seznam Zpráv je docela mimo

Komentář na facebookovém profilu k očkování.