Europoslanec Štětina: Výsledky nizozemského referenda jsou zklamáním

12.04.2016 12:58

Jaromír Štětina, místopředseda parlamentního podvýboru pro obranu a bezpečnost (TOP 09/STAN), komentoval výsledky nizozemského referenda o asociační dohodě:

Europoslanec Štětina: Výsledky nizozemského referenda jsou zklamáním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

„Výsledky nizozemského referenda o ratifikaci asociační dohody s Ukrajinou jsou zklamáním. Ukrajina se stala předmětem manipulace populistů v Nizozemsku, kteří ji vzali jako rukojmí ve svém boji proti EU.

Asociační dohoda je výrazem touhy Ukrajinců přiblížit se k Evropské unii. Proto svrhli zkorumpovanou proruskou vládu a proto se bránili ruským okupantům, kteří ukrojili kus jejího území.  Ukrajina zaplatila bolestivou cenu. Byl jsem na Majdanu v den, kdy ostřelovači stříleli do nevinných lidí, viděl jsem mrtvé a zraněné. Na Majdanu Ukrajinci demonstrovali za Evropu a evropský systém práva.

Konflikt na Ukrajině, který rozpoutal Putinův režim, však přinesl velké oběti i z Nizozemska. Dezinformační politika euroskeptiků podporovaných Ruskem ale dokázala způsobit,  že Holanďané zapomněli i na své mrtvé ze sestřeleného civilního letu  MH17 nad Donbasem.

Chci věřit, že ta necelá čtvrtina voličů, která se postavila proti asociační dohodě s Ukrajinou (ostatní buď hlasovali pro, nebo se zkrátka nezúčastnili) není hlasem celého Nizozemska. Výsledky referenda je ale třeba respektovat. Je také ale nutné si přiznat, že Holanďané skočili na lep Ruské federaci. K neprospěchu Ukrajiny a k neprospěchu celé Evropské unie právě pod předsednictvím Nizozemska.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luňáková (ODS): Evropané chtějí bydlet, nemají ale kde…

8:39 Luňáková (ODS): Evropané chtějí bydlet, nemají ale kde…

V médiích napříč Evropou se mluví o tom, že letošní evropské volby přinesou revoluci. Jak by ale měl…