Faltýnek (ANO): Marek Benda pamatuje v této Sněmovně úplně všechno

22.03.2016 18:16 | Zprávy
autor: PV

Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016

Faltýnek (ANO): Marek Benda pamatuje v této Sněmovně úplně všechno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

Hezké odpoledne, dámy a pánové. Já se tedy omlouvám - prostřednictvím paní předsedající - vzácnému kolegovi Zbyňkovi Stanjurovi, že jsem se trošku rozesmál při tom jeho vystoupení. Ale já už jsem se rozesmál při vystoupení Marka Bendy. Marek Benda pamatuje v této Sněmovně úplně všechno. (Pobavení v sále.) Je tady z nás nejdéle - 26 roků. (Potlesk.) A Marek Benda si pamatuje i vznik vlád za účasti a s podporou přeběhlíků. To je pravda. Já jsem ty kolegy neznal - Pohanka, Melčák, myslím, že to byli původně sociální demokraté. Za jejich podpory - a bez nich by ta vláda nevznikla - vznikla tehdy nějaká vláda, já už nevím, která to byla. Ale to není podstatné.

Já jsem chtěl říct jinou věc. Stávající vládní koalice má zatím většinu, čili tato koalice nepotřebuje přeběhlíky. Já nemůžu za to, že TOP 09 prostě vyobcovala Karla Turečka ze svého středu. To je problém vašeho poslaneckého klubu TOP 09. Vy přece jste si vzali minule mimořádnou přestávku, abyste ho mohli vyloučit. Takže tolik jenom konstatování z mé strany a já si myslím, že ta stávající koalice vzhledem k těm počtům nepotřebuje přeběhlíky. Děkuji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.