Farský (STAN): Lidé v exekucích dostali naději

10.04.2020 10:53

Pomoc lidem v dluhové pasti po dobu krize schválena v Poslanecké sněmovně. Čtrnáct dní od chvíle, kdy předseda poslaneckého klubu Jan Farský oslovil kolegy ke spolupráci na pomoci těm na hraně propasti.

Farský (STAN): Lidé v exekucích dostali naději
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Jan Farský
reklama

Ve skupině s poslanci Kateřinou Valachovou, Markem Výborným, Lukášem Kolaříkem a Patrikem Nacherem připravili soubor opatření, která pomohou.

„Dopady ekonomické krize nejtvrději zasáhnou občany ve finanční tísni, kteří celá léta neměli takový příjem, aby si našetřili na tyto těžké časy. Právě těmto lidem jsme ve sněmovně podali pomocnou ruku. Nově tak nebude daňový bonus a odstupné postiženo exekucí, nebude možné, aby vám exekutor oblepoval věci po baráku. Také nebude možné připravit lidi o střechu nad hlavou pro dluh do 100 tisíc korun. Je to naděje pro ekonomicky nejohroženější spoluobčany, že jsme na ně nezapomněli,“ chválí spolupráci na novele insolvenčního zákona Jan Farský.

A dodává: „Krokem, který pomůže prakticky hned, je zvýšení nezabavitelné částky z dvojnásobku na čtyřnásobek životního minima.“

STAN prosazoval také zkrácení doby v osobním bankrotu na tři roky a zrušení 30% hranice na jeho konci. Bohužel však poslanci koalice tento návrh, který by ukázal světlo na konci tunelu těm v osobním bankrotu, zamítla.

„Podle směrnice Evropské unie budeme muset nejpozději za rok dobu v osobním bankrotu zkrátit a třicetiprocentní hranice se zbavit. Nyní je vhodná doba pro tento krok a nevidím důvod, proč to musíme dále odkládat,“ komentuje zamítnutý návrh předseda poslaneckého kroku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Dozvuky volby do Rady ČT

20:54 Štěpánek (Trikolóra): Dozvuky volby do Rady ČT

Soudruh pirát Kolaja, t. č. zeleno-černo-duhovo-růžovo-rudý europoslanec, podal na Předsednictvu Úst…