Farský (STAN): O rok jste zbytečně prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách

12. 9. 2018 19:34

Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku

Farský (STAN): O rok jste zbytečně prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily
reklama

Děkuji. Vážený pane předsedající, vážené kolegyně, vážení kolegové, slavíme dnes výročí. Je to pět měsíců od chvíle, kdy Sněmovna zamítla hlasy poslanců ANO a SPD návrh zákona o směnárenské činnosti, který řešil to samé. Řešil to stejným způsobem. Jediné, co se v tom lišilo, co ten vládní návrh, na který jsme si museli počkat pět měsíců, a tu ostudu, která se tedy v České republice děje, tak prodloužit, tak je to, že teď se vypouští ten informovaný souhlas na účtence, kterou dostáváte ve směnárně.

Jen jsem chtěl připomenout, jak je zbytečné to politikaření, které tady někdy předvádíte ve Sněmovně. Jen proto, že to byl opoziční návrh, tak ho bylo sejmout, jen proto, že jste na tom cítili ten marketingový potenciál, na kterém se dají udělat nějaké body, tak jste o rok prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách. Je to škoda. Myslím, že bychom všichni měli mít zájem na tom, aby obraz České republiky byl v zahraničí co možná nejlepší, aby sem jezdili bonitní klienti, kteří tady budou i směňovat a nezkazí si náladu, když si sednou to taxíku cestou z letiště a ještě si to nepotvrdí tím, když pak je oberou v první směnárně.

Také jsem byl svědkem toho, když vám před směnárnou stojí turisté, toto byla turistka z Říma, která přiletěla na víkend do České republiky a sobotní noc strávila tím, že s nápisem na papíře, na ubrousku z restaurace "zloději" stála před směnárnou a odrazovala každého, kdo tam má přijít.

Proto jsme také už v únoru tento návrh zákona předložili a 12. dubna jste hlasy hnutí ANO a SPD ten zákon smetli. My podpoříme zkrácení té lhůty na 30 dní, protože ten zákon už tady měl být dávno a také mohl být dávno, kdybyste ho takhle nesejmuli. My ho podpoříme a doufám, že projde jednáním co nejrychleji tak, aby tato ostuda, která tady zbytečně byla o rok déle, než musela být, tak aby skončila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Andrej Babiš i Miroslav Toman setkání odmítli

19:06 Zdechovský (KDU-ČSL): Andrej Babiš i Miroslav Toman setkání odmítli

Komentář na facebookovém profilu k příjezdu členů výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropské unie do P…