Farský (STAN): O rok jste zbytečně prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách

12.09.2018 19:34 | Zprávy
autor: PV

Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o směnárenské činnosti a zákon o platebním styku

Farský (STAN): O rok jste zbytečně prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily

Děkuji. Vážený pane předsedající, vážené kolegyně, vážení kolegové, slavíme dnes výročí. Je to pět měsíců od chvíle, kdy Sněmovna zamítla hlasy poslanců ANO a SPD návrh zákona o směnárenské činnosti, který řešil to samé. Řešil to stejným způsobem. Jediné, co se v tom lišilo, co ten vládní návrh, na který jsme si museli počkat pět měsíců, a tu ostudu, která se tedy v České republice děje, tak prodloužit, tak je to, že teď se vypouští ten informovaný souhlas na účtence, kterou dostáváte ve směnárně.

Jen jsem chtěl připomenout, jak je zbytečné to politikaření, které tady někdy předvádíte ve Sněmovně. Jen proto, že to byl opoziční návrh, tak ho bylo sejmout, jen proto, že jste na tom cítili ten marketingový potenciál, na kterém se dají udělat nějaké body, tak jste o rok prodloužili ostudu České republiky ve směnárnách. Je to škoda. Myslím, že bychom všichni měli mít zájem na tom, aby obraz České republiky byl v zahraničí co možná nejlepší, aby sem jezdili bonitní klienti, kteří tady budou i směňovat a nezkazí si náladu, když si sednou to taxíku cestou z letiště a ještě si to nepotvrdí tím, když pak je oberou v první směnárně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků