Farský (STAN): Proč volit Starosty

15.10.2017 22:30

Jan Farský na Facebooku

Farský (STAN): Proč volit Starosty
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec Jan Farský

1. Starostové jsou jistota, že budou ve Sněmovně dělat to, co slibují

Nás zkrátka voliči znají. Vědí, že na obcích naše slovo platí. Nejsme žádné Věci veřejné, které vznikly jako byznys plán, a jak rychle přišly, tak zase odešly. Nejsme ani “znovuočištěná” - do různých nových stran transformovaná - česká pravice. Nejsme tykadlo holdingu. Propracováváme se z obcí do vyšších pater politiky poctivě, slušně a bez nějakých zadních vrátek. Před volbami všichni naslibují kdeco, ale u Starostů prostě víte, do čeho jdete.

2. Můžete nám věřit jako hnutí, protože se dá věřit našim lidem

Nejdeme do Sněmovny s tím, že by nás tam dosadil šéf nějakého koncernu. Nejsme idealističní studenti, kteří dnes ještě sedí v lavicích školních a zítra by mohli sedět v těch poslaneckých. Všichni relevantní kandidáti STAN mají zjistitelnou historii ve veřejné funkci. Jsou ověření v praxi a nezklamou. Jsou slušní v jednání. Chtějí problémy řešit, ne v nich máchat ostatní. Hledají, jak věci udělat, ne proč je nedělat.

3. Jsme odpovědná síla - známe priority

Starostové jsou liberálně pravicová strana. Jsou volbou pro všechny, kteří věří, že pro sociální dávky musíte udělat víc, než vysedět frontu na pracáku. Že úředníků je tak o polovinu víc, než je potřeba. Že dotace má dostat člověk, aby mu pomohly něco vytvořit, ne za vlastnictví. Že předlužený člověk nic nevydělá, jen stojí systém na dávkách. Že peníze nejsou státu, ten je jen přerozděluje, že úředník je tu, aby lidem pomohl, ne je nachytal.

4. Myslíme dlouhodobě

Starostové nepřemýšlejí od voleb k volbám. Ve své obci chtějí dál žít, chtějí ji předat v lepším stavu, než ji přijali. A přesně tenhle přístup státu teď chybí nejvíc. Stabilita zákonů, předvídatelnost rozhodnutí úřadů a soudů. Ne neustálá novelizace a přijímání nových a nových norem, pravidel daní, dotačních podmínek. Na práci musí být klid a to ne jen na dva roky. Jinak se nedá investovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Bernard: Naše domovy nejsou ústavy, jak to mnohdy podávají média

22:24 Hejtman Bernard: Naše domovy nejsou ústavy, jak to mnohdy podávají média

Hejtman Plzeňského kraje navštívil domovy v Milířích a Tachově.